Ήττα για γυναικεία ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου

Ο Άρης επικράτησε με σκορ 72-61 του Ολυμπιακού Βόλου και πανηγύρισε την πρώτη του νίκη
στο πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών στο «Αλεξάνδρειο» στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής. Το βολιώτικο συγκρότημα έχει πολλά παράπονα από τη διαιτησία των Παπαδόπουλου-Ταρενίδη. Τα κορίτσια του Μιχάλη Καπουρνιώτη είχαν...πολύ καλή παρουσία στο πρώτο ημίχρονο και ιδιαίτερα στη δεύτερη περίοδο για να προηγηθούν στο πρώτο ημίχρονο με 36-31. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης ανέβασε την απόδοσή του, οι παίκτριες του Ολυμπιακού έκαναν φιλότιμη προσπάθεια , ωστόσο, δεν κατάφεραν να αποφύγουν την ήττα. Με το τέλος της τρίτης περιόδου οι γηπεδούχες είχαν πάρει μια διαφορά επτά πόντων (51-44), η οποία δύσκολα θα μπορούσε να καλυφθεί στο τελευταίο δεκάλεπτο, όταν ο Ολυμπιακός δεν είχε λύσεις από τον πάγκο και με τις Ζέρβα και Σαρακατσάνη να προέρχονται από τραυματισμό η πρώτη και ασθένεια η δεύτερη.

Δεκάλεπτα: 20-16, 31-36, 51-44, 72-61

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Ταρενίδης

ΑΡΗΣ (Μηλιάτης-Κυριαζής): Μπαλλά, Νικολαΐδου 2, Χατζάκου 18 (4τρ.), Μπουσνάκη 2, Κατωπόδη 15 (8ρ.), Τράντα, Μούλη 12 (3), Σταμπουλίδου 9 (3), Γουίλσον 14.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 6, Σαρακατσάνη, Αγαγιώτη 7 (1), Σουλτάνη 12 (2), Χαβαλέ 22 (3), Ζέρβα 8, Ζήτη 6 (2).