Νίκη για Σουφλάρια (ΦΩΤΟ-ΒΙΝΤΕΟ)

Την 7η νίκη σε οχτώ αναμετρήσεις πέτυχε η ομάδα του Α.Ο.Σουφλαρίων καθώς στο εναρκτήριο
ματς του δεύτερου γύρου του πρωταθλήματος της Β ΕΣΚΑΘ επικράτησε του Απόλλων Καρδίτσας με 59-47 και έτσι πηγαίνει με ανεβασμένη ψυχολογία στα Τρίκαλα όπου για την επόμενη αγωνιστική θα αντιμετωπίσει τους Πελασγούς σε ένα παιχνίδι που θα κρίνει πολλά για την άνοδο. Ο αγώνας: Η ομάδα της Καρδίτσας ξεκίνησε δυναμικά το παιχνίδι και με ένα γρήγορο 8-0 πήρε μια μικρή διαφορά αλλά εκεί τα Σουφλάρια «ξύπνησαν» και με μία αντεπίθεση διαρκείας πήραν κεφάλι στο σκορ με 14-11 στο 8′ με την πρώτη περίοδο να λήγει 18-15.Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Λαρισινή ομάδα ανέβασε την απόδοσή της και βρήκε λύσεις στην επίθεση με αποτέλεσμα να αυξήσει την διαφορά και το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με σκορ 34-26. Στην επανάληψη το παιχνίδι συνεχίστηκε στους ίδιους ρυθμούς με τις δυο ομάδες να κάνουν πολλά λάθη αλλά το σκορ να παραμένει στα ίδια επίπεδα και η τρίτη περίοδο να λήγει 46-35.Στο τέταρτο δεκάλεπτο τα Σουφλάρια με πρωταγωνιστή τον Ρίζο που σημείωσε 17 πόντους διατήρησαν την διαφορά παρά την προσπάθεια της αντίπαλης ομάδας να ανατρέψει το σκορ με το τελικό αποτέλεσμα να είναι δίκαιο.