Τρία στα τρία για τους Τιτάνες (Φώτο)

Τρία στα τρία για την ομάδα των Τιτάνων Παλαμά μιας και κατάφερε να επικρατήσει και αυτή την
Κυριακή στην έδρα τους επί του Πρωτέα Γρεβενών,μια ομάδα που μέχρι τη λήξη του αγώνα ισοβαθμούσαν στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα και πλέον είναι κοντά για το τέσσερα στα τέσσερα αφού την επόμενη αγωνιστική υποδέχονται τον ουραγό και χωρίς καμία νίκη στο πρωτάθλημα, Αετό Κιλκίς. Ένα ματς που ξεκίνησε ιδανικά για την ομάδα του Παλαμά αφού με πολύ καλή άμυνα σε όλο το πρώτο ημίχρονο και με τρομερά ποσοστά σε βολές ,δίποντα και τρίποντα κατάφεραν να πάρουν μια διάφορα που στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου έφτασε στους 18 πόντους με σκορ 52-34. Το ίδιο τέμπο συνεχίστηκε και στο τρίτο δεκάλεπτο με τα Γρεβενά να μην βρίσκουν εύκολα το δρόμο προς το καλάθι και να μένουν πίσω στο σκορ 64-48,στο τελευταίο δεκάλεπτο χαλάρωσε η ομάδα του Παλαμά μιας και είχε τη διαφορά ,όμως η ομάδα του Πρωτέα δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και  πλησιάζε στο 2.30΄΄πριν το τέλος του αγώνα στους 5 πόντους,κάπου εκεί όμως η σοβαρότητα των παιχτών του Παλαμά και η ευστοχία στις βολές έκαναν το τελικό 79-72.
Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ (ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΟΙ ΡΟΜΑΝΤΙΚΟΙ ΤΗΣ ΟΜΑΔΟΣ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ ΜΙΑ ΖΕΣΤΗ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ) ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΠΛΩΣ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΑΛΛΑ Σ Υ Γ Κ Ι Ν Η Τ Ι Κ Η ! ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΛΕΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ, ΠΩΣ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ. ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΥΣ 300 ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ Δ.Σ. ΓΙΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΠΟΥ ΑΓΚΑΛΙΑΖΕΙ ΜΕ ΤΟΣΟ ΠΑΘΟΣ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΔΥΣΚΟΛΟΥ ΑΥΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Γ'ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ. Σ Α Σ  Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ο Υ Μ Ε  Π Ο Λ Υ!!

Τιτάνες Παλαμά(Χαντζιάρας): Τσιάπουλας,Βα΄ι΄δάκης 4,Τσέλιος 17(3),Γιωτόπουλος 10(3),Αναγνωστόπουλος 9(1),Αντωνίου 8(2),Φούντας,Φαλιάκης,Μακρής 3(1),Παπακώστας 22,Γκαντιάς 6.

Πρωτέας Γρεβενών(Μουρουζίδης): Ρούζιος 5 , Γράβας 18 (2), Κλωνάρας 14(1), Ρίγγος 12(2), Κολοβός 7, Μουράτογλου 16(1), Μπόζαρης , Τζήμας.
Καλή η διαιτησία των Ζαγορίδη και Φουτζήλα.