Ήττα για τις γυναίκες του Ολυμπιακού Βόλου

Την ήττα γνώρισε για την 19η αγωνιστική της Α1 γυναικών η  γυναικεία ομάδα  μπάσκετ  του
Ολυμπιακού Βόλου που  έχασε στο κλειστό  του Βόλου  από τον ΠΑΟΚ 48-55. Οι δύο ομάδες βρίσκονταν κοντά στο σκορ καθ όλη τη διάρκεια του αγώνα, όμως στο τέλος η ομάδα της Θεσσαλονίκης χαμογέλασε και έφυγε με το ροζ φύλλο αγώνα. Το ημίχρονο βρήκε τον Ολυμπιακό Βόλου μπροστά στο σκορ 26-25, αλλά και με λιγοστές  λύσεις  λύγισε στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Δεκάλεπτα: 12-12, 26-25, 36-41, 48-55

Διαιτητές: Τσιαπλής, Κατωτικίδης

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Ταντουρόφσκα 17 (5τρ), Αγαγιώτη, Σουλτλανη 3 (1 τρ), Χαβαλέ 8 (2 τρ), Ζέρβα 18 (14 ριμπ), Ζήτη 2, Θανασούλη

ΠΑΟΚ (Μελετιάδης): Σταμολάμπρου 14 (2 τρ), Αυτζή 11 (1 τρ), Σπανίδου 6, Γιαννοπούλου 8 (τρ), Νάστου, Βασιλειάδου 4, Ντεσρός 12.