ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
  1. Συλλυπητήρια ανακοίνωση για τον πρόωρο χαμό του  Δημήτρη Γκίμα.
  2. Επιστολή της ΕΣΚΑΘ προς την ΕΟΚ.
  3. Η ΕΟΚ ανακοίνωσε την οριστική διακοπή των πρωταθλημάτων της περιόδου 2019-2020.
  4. Συλλυπητήρια ανακοίνωση για την απώλεια του Παναγιώτη Καραγκούνη.
  5. ΑΝΑΒΟΛΗ ΑΓΩΝΩΝ ΕΣΚΑΘ

Α1 Ε.Σ.ΚΑ.Θ. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2019-2020

Α1 EΣΚΑΘ 1ος ΟΜΙΛΟΣ  2019-2020

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ ΕΠ. ΑΜ. Δ
1 Γ.Σ.ΑΛΜΥΡΟΥ 35 18 17 1 81 90 1449 1119   330
2 AGRIA BC 33 18 15 3 81 72 1307 1001    306
3 ΝΙΚΑΙΑ 2012 31 18 13 5 72 63 1324 1225    99
4 ΙΩΝΑΣ 30 18 12 6 72 54 1201 1092    109
5 ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΛΑΡ. 30 18 12 6 63 63 1195 1206    -11
6 ΑΙΟΛΙΚΟΣ 30 18 12 6 63 63 1173 1037    136
7 ΦΟΙΒΟΣ 25 18 7 11 54 27 1248 1303    -55
8 Γ.Σ.ΒΟΛΟΥ 25 18 7 11 36 45 1157 1157    0
9 ΚΕΡΑΥΝΟΣ 24 18 6 12 54 18 1170 1246   -76
10 Α.Ε.Β.ΔΙΜΗΝΙ 21 18 3 15 36 09 994 1183   189
11 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ 20 18 4 14 36 18 1142 1250   108
12 ΑΣΤΕΡΑΣ 18 18 0 18 0-9 09 946 1487  –541

 

 * Ο Ελευθεριακός έχει -2 βαθμούς γιατί σύμφωνα με την προκήρυξη  δεν έχει ομάδα στο πρωτάθλημα παίδων η εφήβων.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Α-1 ΚΑΤΗΓ 1ος ΟΜΙΛΟΣ 2019-20
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ
1ος Γύρος
1η Αγωνιστική
Αγριά - ΑΕΒΔ  79-57
Φοίβος - Ελευθεριακός  88-75 (73-73 κ.α.)
Γ.Σ.Βόλου - Σπάρτακος  74-86
Κεραυνός - Ίωνας  57-67
Νικαια 2012 - Γ.Σ.Αλμυρού 71-81
Αιολικός - Αστέρας 73-39

2η Αγωνιστική
Αστέρας-Νικαια 2012  39-76
Γ.Σ.Αλμυρού-Κεραυνός 103-72 
Ίωνας-Γ.Σ.Βόλου  61-75
Σπάρτακος-Φοίβος  68-62
Ελευθεριακός-Αγριά  51-65
ΑΕΒΔ-Αιολικός  47-54

3η Αγωνιστική
Αγριά-Σπάρτακος  82-45
Φοίβος-Ίωνας  84-76
Γ.Σ.Βόλου-Γ.Σ.Αλμυρού 61-68
Κεραυνός-Αστέρας 114-73
Νικαια 2012-Αιολικός  76-58
ΑΕΒΔ-Ελευθεριακός  62-60
4η Αγωνιστική
Νικαια 2012-ΑΕΒΔ 71-65
Αιολικός-Κεραυνός 84-55
Αστέρας-Γ.Σ.Βόλου 51-71
Γ.Σ.Αλμυρού-Φοίβος 86-55
Ίωνας-Αγριά 40-67
Σπάρτακος-Ελευθεριακός 69-59
5η Αγωνιστική 
Αγριά-Γ.Σ.Αλμυρού  56-62
Φοίβος-Αστέρας 95-54
Γ.Σ.Βόλου-Αιολικός 46-56
Κεραυνός-Νίκαια 2012 66-70
Ελευθεριακός-Ίωνας 47-68
ΑΕΒΔ-Σπάρτακος 56-69
6η Αγωνιστική 
Γ.Σ.Αλμυρού-Ελευθεριακός 86-63 
Κεραυνός-ΑΕΒΔ 67-58 
Νίκαια 2012-Γ.Σ.Βόλου  79-58 
Αιολικός-Φοίβος  74-62 
Αστέρας-Αγριά 70-92
Ίωνας-Σπάρτακος  62-59

7η Αγωνιστική 
Γ.Σ.Βόλου-Κεραυνός 69-53
Ελευθεριακός-Αστέρας  88-52 
ΑΕΒΔ-Ίωνας 47-64 
Φοίβος-Νίκαια 2012  84-88 
Αγριά-Αιολικός  67-52
Σπάρτακος-Γ.Σ.Αλμυρού 61-83

8η Αγωνιστική 
Γ.Σ.Βόλου-ΑΕΒΔ  79-67
Κεραυνός-Φοίβος  52-67
Νικαια 2012-Αγριά  77-72
Αιολικός-Ελευθεριακός  80-69
Αστέρας-Σπάρτακος  58-78
Γ.Σ.Αλμυρού-Ίωνας  77-66

9η Αγωνιστική 
Αγριά-Κεραυνός 81-55 
Ίωνας-Αστέρας 72-46 
Φοίβος-Γ.Σ.Βόλου 71-69 
Σπάρτακος-Αιολικός 52-56 
Ελευθεριακός-Νικαια 2012   55-71
ΑΕΒΔ-Γ.Σ.Αλμυρού  40-71

10η Αγωνιστική 
Νικαια 2012-Σπάρτακος  75-76 
Φοίβος-ΑΕΒΔ  69-61 
Γ.Σ.Βόλου-Αγριά  57-71 
Κεραυνός-Ελευθεριακός 71-46 
Αιολικός-Ίωνας 44-59 
Αστέρας-Γ.Σ.Αλμυρού 55-71
11η Αγωνιστική 
Αγριά-Φοίβος  66-52 
Ελευθεριακός-Γ.Σ.Βόλου  51-71 
Ίωνας-Νικαια 2012  62-56 
Γ.Σ.Αλμυρού-Αιολικός  60-69
Σπάρτακος-Κεραυνός  61-43 
ΑΕΒΔ-Αστέρας  79-61

2ος Γύρος
1η Αγωνιστική 
Ελευθεριακός-Φοίβος 77-61
Ίωνας-Κεραυνός 88-64 
Αστέρας-Αιολικός 40-74 
Γ.Σ.Αλμυρού-Νίκαια 2012 100-80 
Σπάρτακος-Γ.Σ.Βόλου 64-58 
ΑΕΒΔ-Αγριά 41-67
2η Αγωνιστική 
Νίκαια 2012-Αστέρας  100-67 
Κεραυνός-Γ.Σ.Αλμυρού  64-80 
Αγριά-Ελευθεριακός  84-61 
Αιολικός-ΑΕΒΔ 54-47 
Φοίβος-Σπάρτακος  77-84 
Γ.Σ.Βόλου-Ίωνας 58-63

3η Αγωνιστική 
Σπάρτακος-Αγριά 40-70 
Ίωνας-Φοίβος  88-67 
Γ.Σ.Αλμυρού-Γ.Σ.Βόλου 73-41
Αστέρας-Κεραυνός 49-79
Αιολικός-Νίκαια 2012  88-49 
Ελευθεριακός-ΑΕΒΔ   57-42
4η Αγωνιστική 
Κεραυνός-Αιολικός   67-64 
Γ.Σ.Βόλου-Αστέρας  82-36 
Φοίβος-Γ.Σ.Αλμυρού   68-97 
Αγριά-Ίωνας  60-52 
Ελευθεριακός-Σπάρτακος 67-73
ΑΕΒΔ-Νικαια 2012  58-59

5η Αγωνιστική
Ίωνας-Ελευθεριακός 70-64
Γ.Σ.Αλμυρού-Αγριά 81-74 
Νικαια 2012-Κεραυνός 80-74
Αιολικός-Γ.Σ.Βόλου 64-73 
Σπάρτακος-ΑΕΒΔ 78-63
Αστέρας-Φοίβος 50-71

6η Αγωνιστική 
ΑΕΒΔ-Κεραυνός    58-51 
Γ.Σ.Βόλου-Νίκαια 2012     67-77 
Φοίβος-Αιολικός     60-70
Αγριά-Αστέρας        85-49 
Ελευθεριακός-Γ.Σ.Αλμυρού   65-79 
Σπάρτακος-Ίωνας    74-70

7η Αγωνιστική 
Ίωνας-ΑΕΒΔ   73-46 
Γ.Σ.Αλμυρού-Σπάρτακος 91-58 
Νίκαια 2012-Φοίβος  68-55 
Αστέρας-Ελευθεριακός  57-87 
Αιολικός-Αγριά  59-69 
Κεραυνός-Γ.Σ.Βόλου  66-48

Α1 EΣΚΑΘ 2ος ΟΜΙΛΟΣ 2019-2020

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η ΕΝ ΕΚ ΕΠ. ΑΜ. Δ
1 Γ.Σ.ΓΟΜΦΟΙ  34 18 16 2 81 81  1266 958   308
2 Γ.Σ.ΑΜΠΕΛΩΝΑ 33 18 15 3 81 72 1417 1061   356
3 Γ.Σ.ΣΟΦΑΔΕΣ 32 18 14 4 72 72 1414 1187   227
4 Α.Ο.ΤΡΙΚΑΛΑ  32 18 14 4 7-2 72 1289 1065   224
5 Α.Ε.Λ 31 18 13 5 53 82 1325 1124   201
6 Α.Ο.ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ 26 18 9 9 63 36 1235 1250   -15
7 Α.Ε.Τ 24 18 6 12 46 26 1187 1346  -159
8 ΜΥΤΙΚΑΣ 24 18 6 12 45 27 1131 1260  -129
9 Γ.Σ.ΝΙΚΑΙΑΣ 23 18 5 13 3-6 27 1461   1742  -281
10 ΔΑΝΑΟΙ 23 18 5 13 27 3-6 1043 1234  -191
11 Γ.Σ. ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ 22 18 4 14 36 18 1023 1360  -337
12 SPORTS ACADEMY 19 18 1 17 18 09 1115 1336  -221

 

* Ο Α.Ο.ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ ξεκινά το πρωτάθλημα με -1 βαθμό από την περσινή τιμωρία του στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Α-1 ΚΑΤΗΓ 2ος ΟΜΙΛΟΣ 2019-20

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

1ος Γύρος

1η Αγωνιστική
Sports Academy – ΓΣ Αμπελώνα 53-69
Γόμφοι - ΓΣ Νίκαιας  111-68
Μύτικας Λάρισας – ΑΕΤ  64-60
Δαναοί Τρικάλων – ΑΕΛ  36-66
ΑΟ Τρίκαλα – ΓΣ Σοφάδων 53-42
ΓΣ Ελασσόνας – ΑΟ Καλαμπάκας  62-77
2η Αγωνιστική
ΑΟ Καλαμπάκας – ΑΟ Τρίκαλα 63-82
ΓΣ Σοφάδων – Δαναοί Τρικάλων 82-67
ΑΕΛ – Μύτικας Λάρισας 73-58
ΑΕΤ – Γόμφοι 43-90
ΓΣ Νίκαιας – Sports Academy 100-98
ΓΣ Αμπελώνα – ΓΣ Ελασσόνας 87-52
3η Αγωνιστική
Sports Academy – Άρης Τρικάλων 65-66
Γόμφοι – ΑΕΛ 70-61
Μύτικας Λάρισας– ΓΣ Σοφάδων 61-91
Δαναοί Τρικάλων – ΑΟ Καλαμπάκας 57-72
ΑΟ Τρίκαλα – ΓΣ Ελασσόνας 71-67
ΓΣ Αμπελώνα – ΓΣ Νίκαιας 114-69

4η Αγωνιστική 
ΑΟ Τρίκαλα – ΓΣ Αμπελώνα 58-74
ΓΣ Ελασσόνας – Δαναοί Τρικάλων  67-64
ΑΟ Καλαμπάκας – Μύτικας Λάρισας 72-68 (61-61κ.α.)
ΓΣ Σοφάδων – Γόμφοι 56-68
ΑΕΛ – Sports Academy  77-58
Άρης Τρικάλων – ΓΣ Νίκαιας 124-95
5η Αγωνιστική 
Sports Academy – ΓΣ Σοφάδων  61-71
Γόμφοι – ΑΟ Καλαμπάκας  71-56
Μύτικας Λάρισας– ΓΣ Ελασσόνας 80-64
Δαναοί Τρικάλων – ΑΟ Τρίκαλα  49-75
ΓΣ Νίκαιας – ΑΕΛ 65-89
ΓΣ Αμπελώνα – ΑΕΤ  68-56

6η Αγωνιστική
ΓΣ Ελασσόνας – Γόμφοι 37-84
ΑΟ Καλαμπάκας – Sports Academy 79-66
ΓΣ Σοφάδων – ΓΣ Νίκαιας 93-92
Δαναοί Τρικάλων – ΓΣ Αμπελώνα 66-80
ΑΕΛ – ΑΕΤ 72-65
ΑΟ Τρίκαλα – Μύτικας Λάρισας 65-67

7η Αγωνιστική 
Sports Academy – ΓΣ Ελασσόνας  56-59 
Γόμφοι – ΑΟ Τρίκαλα 55-48 
Μύτικας Λάρισας– Δαναοί Τρικάλων 52-55 
ΓΣ Νίκαιας – ΑΟ Καλαμπάκας 93-76 
ΓΣ Αμπελώνα – ΑΕΛ  75-68 
ΑΕΤ – ΓΣ Σοφάδων  52-73

8η αγωνιστική 
Μύτικας Λάρισας– ΓΣ Αμπελώνα  49-65
Δαναοί Τρικάλων – Γόμφοι  31-55
ΑΟ Τρίκαλα – Sports Academy  75-45
ΓΣ Ελασσόνας – ΓΣ Νίκαιας 71-70
ΑΟ Καλαμπάκας – Άρης Τρικάλων 75-59
ΓΣ Σοφάδων – ΑΕΛ 95-99 , (85-85 α' παρ. , 76-76 κ.α.)

9η αγωνιστική 
Γόμφοι – Μύτικας Λάρισας  77-46 
ΓΣ Νίκαιας – ΑΟ Τρίκαλα 70-108 
ΓΣ Αμπελώνα – ΓΣ Σοφάδων 71-53 
ΑΕΛ – ΑΟ Καλαμπάκας  57-60 
Sports Academy – Δαναοί Τρικάλων 60-62 
ΑΕΤ – ΓΣ Ελασσόνας 73-60

10η αγωνιστική 
Γόμφοι – ΓΣ Αμπελώνα 61-58 
ΓΣ Ελασσόνας – ΑΕΛ  45-85 
ΑΟ Καλαμπάκας – ΓΣ Σοφάδων  64-77 
ΑΟΤ – ΑΕΤ  81-69 
Δαναοί Τρικάλων – ΓΣ Νίκαιας 81-83
Μύτικας Λάρισας– Sports Academy 68-51

11η αγωνιστική 
ΓΣ Αμπελώνα – ΑΟ Καλαμπάκας 71-44
Sports Academy – Γόμφοι  33-68 
ΑΕΛ – ΑΟ Τρίκαλα  61-63 
ΓΣ Σοφάδων – ΓΣ Ελασσόνας   82-44 
ΑΕΤ – Δαναοί 68-77 
ΓΣ Νίκαιας – Μύτικας Λάρισας  86-79

2ος Γύρος
1η αγωνιστική 
ΑΟ Καλαμπάκας – ΓΣ Ελασσόνας 75-47 
ΓΣ Αμπελώνα – Sports Academy 90-67 
ΑΕΛ – Δαναοί Τρικάλων 72-55 
ΑΕΤ – Μύτικας Λάρισας 80-69  (65-65 κ.α.) 
ΓΣ Σοφάδων – ΑΟ Τρίκαλα  92-68 
ΓΣ Νίκαιας – Γόμφοι 78-83

2η αγωνιστική 
ΓΣ Ελασσόνας – ΓΣ Αμπελώνα 57-93
Γόμφοι – ΑΕΤ 66-50
ΑΟ Τρίκαλα – ΑΟ Καλαμπάκας  86-67 
Μύτικας Λάρισας– ΑΕΛ  62-86 
Δαναοί Τρικάλων – ΓΣ Σοφάδων  62-77 
Sports Academy – ΓΣ Νίκαιας  83-94

3η αγωνιστική 
ΑΕΤ – Sports Academy  73-62 
ΑΕΛ – Γόμφοι 55-65 
ΓΣ Σοφάδων – Μύτικας Λάρισας 82-69 
ΑΟ Καλαμπάκας – Δαναοί Τρικάλων 58-49
ΓΣΕ Ελασσόνας – ΑΟ Τρίκαλα  56-84 
ΓΣ Νίκαιας – ΓΣ Αμπελώνα 66-106

4η αγωνιστική 
ΓΣ Αμπελώνα – ΑΟ Τρίκαλα   54-64 
ΓΣ Νίκαιας – ΑΕΤ    86-94
Γόμφοι – ΓΣ Σοφάδων   52-62 
Sports Academy – ΑΕΛ   55-65 
Μύτικας Λάρισας– ΑΟ Καλαμπάκας  67-53
Δαναοί Τρικάλων – ΓΣ Ελασσόνας    71-46

5η Αγωνιστική 
ΓΣ Σοφάδων – Sports Academy 83-53 
ΑΟ Καλαμπάκας – Γόμφοι 55-66 
ΓΣ Ελασσόνας – Μύτικας Λάρισας 61-67 
ΑΕΤ – ΓΣ Αμπελώνα 49-85 
ΑΕΛ – ΓΣ Νίκαιας 87-65 
ΑΟ Τρίκαλα – Δαναοί Τρικάλων 73-39

6η Αγωνιστική 
ΓΣ Αμπελώνα – Δαναοί Τρικάλων  87-56 
Γόμφοι – ΓΣ Ελασσόνας    73-59 
ΓΣ Νίκαιας - ΓΣ Σοφάδων   90-124 
Sports Academy – ΑΟ Καλαμπάκας  81-68 
Μύτικας Λάρισας– ΑΟ Τρίκαλα    44-73 
ΑΕΤ - ΑΕΛ   65-79

7η Αγωνιστική 
ΑΟ Καλαμπάκας –ΓΣ Νίκαιας 121-91 
ΓΣ Ελασσόνας – Sports Academy  69-68
ΑΟ Τρίκαλα – Γόμφοι  62-51 
ΑΕΛ – ΓΣ Αμπελώνα  73-70 
ΓΣ Σοφάδων – ΑΕΤ  79-61 
Δαναοί Τρικάλων – Μύτικας   66-61