ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
  1. Ορισμοί Διαιτητών – Κριτών (23-26/1/2020)
  2. Πρόγραμμα αγώνων από 25/1 έως 26/1/2020
  3. Με απόλυτη επιτυχία η συγκεντρωτική προπόνηση κλιμακίου Τρικάλων (γεν. 2007)
  4. Με επιτυχία η συγκεντρωτική προπόνηση κλιμακίου Καρδίτσας (γεν. 2007)
  5. Αποτελέσματα – Βαθμολογία Παγκορασίδων (19/1/2020)

Α1 Ε.Σ.ΚΑ.Θ. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2019-2020

Α1 EΣΚΑΘ 1ος ΟΜΙΛΟΣ  2019-2020

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ ΕΠ. ΑΜ. Δ
1 Γ.Σ.ΑΛΜΥΡΟΥ 23 12 11 1 51 60 948 749   199
2 AGRIA BC 22 12 10 2 51 51 865 659    206
3 ΑΙΟΛΙΚΟΣ 21 12 9 3 41 52 774 672    102
4 ΙΩΝΑΣ 20 12 8 4 42 42 785 723    62
5 ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΛΑΡ. 20 12 8 4 42 42 788 768   20
6 ΝΙΚΑΙΑ 2012 20 12 8 4 42 42 891 816    75
7 ΦΟΙΒΟΣ 18 12 6 6 51 15 850 846    4
8 Γ.Σ.ΒΟΛΟΥ 17 12 5 7 24 33 788 778    10
9 ΚΕΡΑΥΝΟΣ 15 12 3 9 33 06 769 867   -98
10 Α.Ε.Β.ΔΙΜΗΝΙ 14 12 2 10 25 05 680 811   131
11 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ 12 12 2 10 24 06 741 845   104
12 ΑΣΤΕΡΑΣ 12 12 0 12 0-6 06 638 983  –345

* Ο Ελευθεριακός έχει -2 βαθμούς γιατί σύμφωνα με την προκήρυξη  δεν έχει ομάδα στο πρωτάθλημα παίδων η εφήβων.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Α-1 ΚΑΤΗΓ 1ος ΟΜΙΛΟΣ 2019-20ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 

1ος Γύρος
1η Αγωνιστική
Αγριά - ΑΕΒΔ  79-57
Φοίβος - Ελευθεριακός  88-75 (73-73 κ.α.)
Γ.Σ.Βόλου - Σπάρτακος  74-86
Κεραυνός - Ίωνας  57-67
Νικαια 2012 - Γ.Σ.Αλμυρού 71-81
Αιολικός - Αστέρας 73-39

2η Αγωνιστική
Αστέρας-Νικαια 2012  39-76
Γ.Σ.Αλμυρού-Κεραυνός 103-72 
Ίωνας-Γ.Σ.Βόλου  61-75
Σπάρτακος-Φοίβος  68-62
Ελευθεριακός-Αγριά  51-65
ΑΕΒΔ-Αιολικός  47-54

3η Αγωνιστική
Αγριά-Σπάρτακος  82-45
Φοίβος-Ίωνας  84-76
Γ.Σ.Βόλου-Γ.Σ.Αλμυρού 61-68
Κεραυνός-Αστέρας 114-73
Νικαια 2012-Αιολικός  76-58
ΑΕΒΔ-Ελευθεριακός  62-60
4η Αγωνιστική
Νικαια 2012-ΑΕΒΔ 71-65
Αιολικός-Κεραυνός 84-55
Αστέρας-Γ.Σ.Βόλου 51-71
Γ.Σ.Αλμυρού-Φοίβος 86-55
Ίωνας-Αγριά 40-67
Σπάρτακος-Ελευθεριακός 69-59
5η Αγωνιστική 
Αγριά-Γ.Σ.Αλμυρού  56-62
Φοίβος-Αστέρας 95-54
Γ.Σ.Βόλου-Αιολικός 46-56
Κεραυνός-Νίκαια 2012 66-70
Ελευθεριακός-Ίωνας 47-68
ΑΕΒΔ-Σπάρτακος 56-69
6η Αγωνιστική 
Γ.Σ.Αλμυρού-Ελευθεριακός 86-63 
Κεραυνός-ΑΕΒΔ 67-58 
Νίκαια 2012-Γ.Σ.Βόλου  79-58 
Αιολικός-Φοίβος  74-62 
Αστέρας-Αγριά 70-92
Ίωνας-Σπάρτακος  62-59

7η Αγωνιστική 
Γ.Σ.Βόλου-Κεραυνός 69-53
Ελευθεριακός-Αστέρας  88-52 
ΑΕΒΔ-Ίωνας 47-64 
Φοίβος-Νίκαια 2012  84-88 
Αγριά-Αιολικός  67-52
Σπάρτακος-Γ.Σ.Αλμυρού 61-83

8η Αγωνιστική 
Γ.Σ.Βόλου-ΑΕΒΔ  79-67
Κεραυνός-Φοίβος  52-67
Νικαια 2012-Αγριά  77-72
Αιολικός-Ελευθεριακός  80-69
Αστέρας-Σπάρτακος  58-78
Γ.Σ.Αλμυρού-Ίωνας  77-66

9η Αγωνιστική 
Αγριά-Κεραυνός 81-55 
Ίωνας-Αστέρας 72-46 
Φοίβος-Γ.Σ.Βόλου 71-69 
Σπάρτακος-Αιολικός 52-56 
Ελευθεριακός-Νικαια 2012   55-71
ΑΕΒΔ-Γ.Σ.Αλμυρού  40-71

10η Αγωνιστική 
Νικαια 2012-Σπάρτακος  75-76 
Φοίβος-ΑΕΒΔ  69-61 
Γ.Σ.Βόλου-Αγριά  57-71 
Κεραυνός-Ελευθεριακός 71-46 
Αιολικός-Ίωνας 44-59 
Αστέρας-Γ.Σ.Αλμυρού 55-71
11η Αγωνιστική 
Αγριά-Φοίβος  66-52 
Ελευθεριακός-Γ.Σ.Βόλου  51-71 
Ίωνας-Νικαια 2012  62-56 
Γ.Σ.Αλμυρού-Αιολικός  60-69
Σπάρτακος-Κεραυνός  61-43 
ΑΕΒΔ-Αστέρας  79-61

2ος Γύρος
1η Αγωνιστική 
Ελευθεριακός-Φοίβος 77-61
Ίωνας-Κεραυνός 88-64 
Αστέρας-Αιολικός 40-74 
Γ.Σ.Αλμυρού-Νίκαια 2012 100-80 
Σπάρτακος-Γ.Σ.Βόλου 64-58 
ΑΕΒΔ-Αγριά 41-67

Α1 EΣΚΑΘ 2ος ΟΜΙΛΟΣ 2019-2020

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η ΕΝ ΕΚ ΕΠ. ΑΜ. Δ
1 Γ.Σ.ΓΟΜΦΟΙ  24 12 12 0 60 60   893 615   278
2 Γ.Σ.ΑΜΠΕΛΩΝΑ 23 12 11 1 70 41 922 696   226
3 Α.Ο.ΤΡΙΚΑΛΑ  (5) 20 12 8 4 4-2 4-2 847 754   93
4 Γ.Σ.ΣΟΦΑΔΕΣ (4) 20 12 8 4 42 42 907 800   107
5 Α.Ε.Λ (3) 20 12 8 4 3-2 52 880 742   138
6 Α.Ο.ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ 18 12 7 5 42 3-3 813 810    3
7 Α.Ε.Τ (5) 16 12 4 8 3-4 14 795 889   -94
8 ΜΥΤΙΚΑΣ (4) 16 12 4 8 33 1-5 761 839   -78
9 Γ.Σ.ΝΙΚΑΙΑΣ (3) 16 12 4 8 3-3 15 969   1127  -158
10 Γ.Σ. ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ 15 12 3 9 23 16 675 904  -229
11 ΔΑΝΑΟΙ 15 12 3 9 0-6 3-3 700 832  -132
12 SPORTS ACADEMY 12 12 0 12 0-6 06 713 884  -171

* Ο Α.Ο.ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ ξεκινά το πρωτάθλημα με -1 βαθμό από την περσινή τιμωρία του στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Α-1 ΚΑΤΗΓ 2ος ΟΜΙΛΟΣ 2019-20ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

1ος Γύρος

1η Αγωνιστική
Sports Academy – ΓΣ Αμπελώνα 53-69
Γόμφοι - ΓΣ Νίκαιας  111-68
Μύτικας Λάρισας – ΑΕΤ  64-60
Δαναοί Τρικάλων – ΑΕΛ  36-66
ΑΟ Τρίκαλα – ΓΣ Σοφάδων 53-42
ΓΣ Ελασσόνας – ΑΟ Καλαμπάκας  62-77
2η Αγωνιστική
ΑΟ Καλαμπάκας – ΑΟ Τρίκαλα 63-82
ΓΣ Σοφάδων – Δαναοί Τρικάλων 82-67
ΑΕΛ – Μύτικας Λάρισας 73-58
ΑΕΤ – Γόμφοι 43-90
ΓΣ Νίκαιας – Sports Academy 100-98
ΓΣ Αμπελώνα – ΓΣ Ελασσόνας 87-52
3η Αγωνιστική
Sports Academy – Άρης Τρικάλων 65-66
Γόμφοι – ΑΕΛ 70-61
Μύτικας Λάρισας– ΓΣ Σοφάδων 61-91
Δαναοί Τρικάλων – ΑΟ Καλαμπάκας 57-72
ΑΟ Τρίκαλα – ΓΣ Ελασσόνας 71-67
ΓΣ Αμπελώνα – ΓΣ Νίκαιας 114-69

4η Αγωνιστική 
ΑΟ Τρίκαλα – ΓΣ Αμπελώνα 58-74
ΓΣ Ελασσόνας – Δαναοί Τρικάλων  67-64
ΑΟ Καλαμπάκας – Μύτικας Λάρισας 72-68 (61-61κ.α.)
ΓΣ Σοφάδων – Γόμφοι 56-68
ΑΕΛ – Sports Academy  77-58
Άρης Τρικάλων – ΓΣ Νίκαιας 124-95
5η Αγωνιστική 
Sports Academy – ΓΣ Σοφάδων  61-71
Γόμφοι – ΑΟ Καλαμπάκας  71-56
Μύτικας Λάρισας– ΓΣ Ελασσόνας 80-64
Δαναοί Τρικάλων – ΑΟ Τρίκαλα  49-75
ΓΣ Νίκαιας – ΑΕΛ 65-89
ΓΣ Αμπελώνα – ΑΕΤ  68-56

6η Αγωνιστική
ΓΣ Ελασσόνας – Γόμφοι 37-84
ΑΟ Καλαμπάκας – Sports Academy 79-66
ΓΣ Σοφάδων – ΓΣ Νίκαιας 93-92
Δαναοί Τρικάλων – ΓΣ Αμπελώνα 66-80
ΑΕΛ – ΑΕΤ 72-65
ΑΟ Τρίκαλα – Μύτικας Λάρισας 65-67

7η Αγωνιστική 
Sports Academy – ΓΣ Ελασσόνας  56-59 
Γόμφοι – ΑΟ Τρίκαλα 55-48 
Μύτικας Λάρισας– Δαναοί Τρικάλων 52-55 
ΓΣ Νίκαιας – ΑΟ Καλαμπάκας 93-76 
ΓΣ Αμπελώνα – ΑΕΛ  75-68 
ΑΕΤ – ΓΣ Σοφάδων  52-73

8η αγωνιστική 
Μύτικας Λάρισας– ΓΣ Αμπελώνα  49-65
Δαναοί Τρικάλων – Γόμφοι  31-55
ΑΟ Τρίκαλα – Sports Academy  75-45
ΓΣ Ελασσόνας – ΓΣ Νίκαιας 71-70
ΑΟ Καλαμπάκας – Άρης Τρικάλων 75-59
ΓΣ Σοφάδων – ΑΕΛ 95-99 , (85-85 α' παρ. , 76-76 κ.α.)

9η αγωνιστική 
Γόμφοι – Μύτικας Λάρισας  77-46 
ΓΣ Νίκαιας – ΑΟ Τρίκαλα 70-108 
ΓΣ Αμπελώνα – ΓΣ Σοφάδων 71-53 
ΑΕΛ – ΑΟ Καλαμπάκας  57-60 
Sports Academy – Δαναοί Τρικάλων 60-62 
ΑΕΤ – ΓΣ Ελασσόνας 73-60

10η αγωνιστική 
Γόμφοι – ΓΣ Αμπελώνα 61-58 
ΓΣ Ελασσόνας – ΑΕΛ  45-85 
ΑΟ Καλαμπάκας – ΓΣ Σοφάδων  64-77 
ΑΟΤ – ΑΕΤ  81-69 
Δαναοί Τρικάλων – ΓΣ Νίκαιας 81-83
Μύτικας Λάρισας– Sports Academy 68-51

11η αγωνιστική 
ΓΣ Αμπελώνα – ΑΟ Καλαμπάκας 71-44
Sports Academy – Γόμφοι  33-68 
ΑΕΛ – ΑΟ Τρίκαλα  61-63 
ΓΣ Σοφάδων – ΓΣ Ελασσόνας   82-44 
ΑΕΤ – Δαναοί 68-77 
ΓΣ Νίκαιας – Μύτικας Λάρισας  86-79

2ος Γύρος
1η αγωνιστική 
ΑΟ Καλαμπάκας – ΓΣ Ελασσόνας 75-47 
ΓΣ Αμπελώνα – Sports Academy 90-67 
ΑΕΛ – Δαναοί Τρικάλων 72-55 
ΑΕΤ – Μύτικας Λάρισας 80-69  (65-65 κ.α.) 
ΓΣ Σοφάδων – ΑΟ Τρίκαλα  92-68 
ΓΣ Νίκαιας – Γόμφοι 78-83