ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
  1. Αποτελέσματα προημιτελικών κυπέλλου ΕΣΚΑΘ
  2. Ορισμοί Διαιτητών – Κριτών ΕΣΚΑΘ (16-20/11/2019)
  3. Ορισμοί Διαιτητών – Κριτών Κυπέλλου ΕΣΚΑΘ
  4. Πρόγραμμα κορασίδων 1ου ομίλου (Μαγνησίας)
  5. Πρόγραμμα Παγκορασίδων 2019-20

Α1 Ε.Σ.ΚΑ.Θ. ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2018-2019

Τελικοί ανόδου στην Γ’Εθνική

Γόμφοι – Αναγέννηση 68-72

Αναγέννηση – Γόμφοι 94-90 (84-84κ.α.)

Ημιτελικοί ανόδου στην Γ’Εθνική

1η Αγωνιστική 

Γ.Σ.Αλμυρού – Αναγέννηση 62-73 (0-1)

Σπάρτακος Λάρισας – Γ.Σ.Γόμφων 57-61 (0-1)

2η αγωνιστική

Αναγέννηση Καρδίτσας – Γ.Σ.Αλμυρού 76-67 (2-0)

Γ.Σ.Γόμφων – Σπάρτακος Λάρισας 80-67 (2-0)

 

Α1 EΣΚΑΘ 1ος ΟΜΙΛΟΣ 2018-19

play off

Σπάρτακος – Αγριά (2-0)

Γ.Σ.Αλμυρού-Ίωνας (2-0)

play out

Αιολικός-Ανάληψη (2-0)

ΑΕΒΔ-Μύτικας 69-54 (2-1)

Μύτικας – Ανάληψη  (1-1) 20/4/2019

 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ ΕΠ. ΑΜ. Δ
1 ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΛΑΡ. 43 22 21 1 10-1 11-0 1718 1366    352
2 Γ.Σ.ΑΛΜΥΡΟΥ 40 22 18 4 9-2 92 1638 1407 231
3 ΙΩΝΑΣ 38 22 16 6 92 7-4 1471 1216 255
4 AGRIA BC 36 22 14 8 74 7-4 1523 1444 79
5 ΚΕΡΑΥΝΟΣ 34 22 12 10 92 3-8 1476 1474 2
6 ΑΕΤΟΣ ΠΛΑΤΥΚ. 34 22 12 10 74 5-6 1483 1418 65
7 Γ.Σ.ΒΟΛΟΥ 33 22 11 11 6-5 5-6 1470 1382 88
8 ΑΙΟΛΙΚΟΣ 33 22 11 11 65 5-6 1329 1326 3
9 Α.Ε.Β.ΔΙΜΗΝΙ 29 22 7 15 4-7 38 1375 1477 -102
10 MYTIKAΣ 27 22 5 17 47 1-10 1190 1535 -345
11 ΑΝΑΛΗΨΗ ΒΟΛΟΥ 25 22 3 19 2-9 110 1361 1613 -252
12 Γ.Σ.ΣΚΙΑΘΟΥ 24 22 2 20 2-9 011 1262 1601   –339

Α’ ΓΥΡΟΣ 

1η Αγωνιστική

Ανάληψη – Μύτικας  67-52

Γ.Σ.Βόλου – Αιολικός  79-65

ΑΕΒΔ – Ίωνας  53-60

Γ.Σ.Αλμυρού – Πλατύκαμπος  76-58

Σπάρτακος  – Σκιάθος  85-47

Αγριά – Κεραυνός  63-55

2η Αγωνιστική

Πλατύκαμπος – ΑΕΒΔ 61-65

Κεραυνός  – Γ.Σ.Αλμυρού 83-73

Ίωνας  – Γ.Σ.Βόλου  56-42

Αιολικός – Ανάληψη  72-63

Μύτικας – Σπάρτακος  70-102

Σκιάθος – Αγριά 62-66


3η Αγωνιστική

Ανάληψη – Ίωνας  35-57

Γ.Σ.Βόλου – Πλατύκαμπος  53-67

ΑΕΒΔ – Κεραυνός  65-61

Γ.Σ.Αλμυρού – Αγριά  84-64

Σκιάθος – Μύτικας  76-56

Σπάρτακος  – Αιολικός  74-55

4η Αγωνιστική

Γ.Σ.Αλμυρού – Σκιάθος 78-58

Αγριά – ΑΕΒΔ  51-45

Κεραυνός – Γ.Σ.Βόλου 58-47

Πλατύκαμπος – Ανάληψη  69-58

Ίωνας – Σπάρτακος  55-60

Αιολικός – Μύτικας  57-45

5η Αγωνιστική

Σπάρτακος  – Πλατύκαμπος 65-55

Ανάληψη – Κεραυνός  64-69

Γ.Σ.Βόλου – Αγριά  63-70

ΑΕΒΔ – Γ.Σ.Αλμυρού  51-73

Μύτικας – Ίωνας  49-55

Σκιάθος – Αιολικός 52-61

6η Αγωνιστική

ΑΕΒΔ – Σκιάθος   79-63

Γ.Σ.Αλμυρού – Γ.Σ.Βόλου 83-77

Αγριά – Ανάληψη  73-60

Κεραυνός  – Σπάρτακος  64-78

Πλατύκαμπος – Μύτικας  79-60

Ίωνας  – Αιολικός   73-51

7η Αγωνιστική

Σπάρτακος  – Αγριά  85-66

Ανάληψη – Γ.Σ.Αλμυρού  57-85

Γ.Σ.Βόλου – ΑΕΒΔ  81-60

Μύτικας – Κεραυνός  66-77

Σκιάθος – Ίωνας  54-67

Αιολικός – Πλατύκαμπος 55-57

8η Αγωνιστική

Γ.Σ.Βόλου – Σκιάθος 61-51

ΑΕΒΔ – Ανάληψη  65-55

Γ.Σ.Αλμυρού – Σπάρτακος  69-77

Αγριά – Μύτικας  69-39

Κεραυνός  – Αιολικός  64-51

Πλατύκαμπος – Ίωνας 74-67

9η Αγωνιστική

Σπάρτακος  – ΑΕΒΔ 80-56

Ανάληψη – Γ.Σ.Βόλου  54-74

Ίωνας  – Κεραυνός  78-64

Αιολικός – Αγριά  68-61

Μύτικας – Γ.Σ.Αλμυρού  53-81

Σκιάθος – Πλατύκαμπος 41-53

 

10η Αγωνιστική

Ανάληψη – Σκιάθος  73-67

Γ.Σ.Βόλου – Σπάρτακος  65-73

ΑΕΒΔ – Μύτικας  85-53

Γ.Σ.Αλμυρού – Αιολικός  70-51

Αγριά – Ίωνας  62-49

Κεραυνός  – Πλατύκαμπος 65-60

11η Αγωνιστική

Σπάρτακος  – Ανάληψη  82-64

Πλατύκαμπος – Αγριά  63-71

Ίωνας  – Γ.Σ.Αλμυρού  43-49

Αιολικός – ΑΕΒΔ  65-56

Μύτικας – Γ.Σ.Βόλου  53-66

Κεραυνός – Σκιάθος  68-60

Β’ ΓΥΡΟΣ 

12η Αγωνιστική

Σκιάθος – Σπάρτακος  66-81

Μύτικας – Ανάληψη 79-59

Αιολικός – Γ.Σ.Βόλου  51-64

Ίωνας – ΑΕΒΔ  66-46

Πλατύκαμπος – Γ.Σ.Αλμυρού  67-61

Κεραυνός – Αγριά 80-77

13η Αγωνιστική

Γ.Σ.Αλμυρού – Κεραυνός  87-67

ΑΕΒΔ – Πλατύκαμπος  75-85

Γ.Σ.Βόλου – Ίωνας   68-72

Σπάρτακος – Μύτικας  79-37

Ανάληψη – Αιολικός 53-56

Αγριά – Σκιάθος  76-63

14η Αγωνιστική

Αιολικός – Σπάρτακος  55-70

Ίωνας – Ανάληψη  84-55

Πλατύκαμπος – Γ.Σ.Βόλου  64-61

Κεραυνός – ΑΕΒΔ  74-64

Αγριά – Γ.Σ.Αλμυρού  80-83

Μύτικας – Σκιάθος  47-39

15η Αγωνιστική

Σκιάθος – Γ.Σ.Αλμυρού 69-77

ΑΕΒΔ – Αγριά  64-72

Γ.Σ.Βόλου – Κεραυνός   70-56

Ανάληψη – Πλατύκαμπος  57-66

Σπάρτακος – Ίωνας  73-68

Μύτικας – Αιολικός  34-47

16η Αγωνιστική

Πλατύκαμπος – Σπάρτακος 75-77

Κεραυνός – Ανάληψη  67-53

Αγριά – Γ.Σ.Βόλου  72-76

Γ.Σ.Αλμυρού – ΑΕΒΔ  79-59

Ίωνας – Μύτικας  87-45

Αιολικός – Σκιάθος  89-38

17η Αγωνιστική

Σκιάθος -ΑΕΒΔ  64-77

Γ.Σ.Βόλου -Γ.Σ.Αλμυρού  70-71

Ανάληψη – Αγριά  75-104

Σπάρτακος – Κεραυνός  89-61

Μύτικας – Πλατύκαμπος  73-69 (61-61κ.α.)

Αιολικός – Ίωνας  58-73

18η Αγωνιστική

Αγριά – Σπάρτακος  64-75

Γ.Σ.Αλμυρού – Ανάληψη  87-69

ΑΕΒΔ – Γ.Σ.Βόλου  67-75

Πλατύκαμπος – Αιολικός  68-69

Κεραυνός – Μύτικας 80-53
Ίωνας – Σκιάθος 96-46

19η Αγωνιστική

Σκιάθος – Γ.Σ.Βόλου  56-54

Ανάληψη – ΑΕΒΔ  55-70

Σπάρτακος – Γ.Σ.Αλμυρού  78-83 (70-70κ.α.)

Μύτικας – Αγριά  47-57

Αιολικός – Κεραυνός  78-52

Ίωνας – Πλατύκαμπος  79-62

20η Αγωνιστική

ΑΕΒΔ – Σπάρτακος 46-69

Γ.Σ.Βόλου – Ανάληψη  86-65

Κεραυνός – Ίωνας   43-50

Αγριά -Αιολικός  69-66

Γ.Σ.Αλμυρού – Μύτικας  67-70

Πλατύκαμπος – Σκιάθος 85-44

 

21η Αγωνιστική

Σκιάθος – Ανάληψη  73-78

Σπάρτακος – Γ.Σ.Βόλου  76-67

Μύτικας – ΑΕΒΔ  67-66

Αιολικός – Γ.Σ.Αλμυρού  41-50

Ίωνας – Αγριά  71-64

Πλατύκαμπος – Κεραυνός 75-74 (67-67κ.α.)

 

22η Αγωνιστική

Ανάληψη – Σπάρτακος  78-90

Αγριά – Πλατύκαμπος  72-71

Γ.Σ.Αλμυρού – Ίωνας   72-65

ΑΕΒΔ – Αιολικός  61-68

Γ.Σ.Βόλου – Μύτικας  71-42

Σκιάθος – Κεραυνός  73-94

 

 

Α1 ΕΣΚΑΘ (2ος)

play off

Γ.Σ.Αμπελώνα – Γόμφοι  55-60 (1-2)

Αναγέννηση-Σοφάδες (2-0)

play out

ΑΕΛ-Φαλώρεια (2-0)

Ελασσόνα-Φοίβος (2-0)

Φοίβος – Φαλώρεια 71-44 (2-1)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η ΕΝ ΕΚ ΕΠ. ΑΜ. Δ
1 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡ.  42 22 20 2 10-1 10-1 1819 1403 416
2 Γ.Σ.ΑΜΠΕΛΩΝΑ 42 22 20  2 10-1 10-1 1717 1271  446
3 Γ.Σ.ΓΟΜΦΟΙ  41 22 19 3 8-3 11-0 1560 1152 408
4 Γ.Σ.ΣΟΦΑΔΕΣ 38 22 16 6 8-3 8-3 1816 1443 373
5 ΔΑΝΑΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 36 22 14 8 6-5 8-3 1566 1401   165
6 ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 32 22 10 12 6-5 4-7 1461 1276 185
7 Γ.Σ.ΝΙΚΑΙΑΣ 30 22 8 14 5-6 3-8 1687 1814 -127
8 Α.Ε.Λ 30 22 8 14 5-6 3-8 1306 1412  -106
9 Γ.Σ. ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ 30 22 8 14 56 3-8 1451 1666  –215
10 ΦΟΙΒΟΣ 28 22 6 16 4-7 2-9 1244 1438 -194
11 ΦΑΛΩΡΕΙΑ 25 22 3 19 2-9 110 1154 1589 435
12 ΠΑΣΙΑΛΗΣ ΜΟΥΖ. 22 22 0 22 0-11 011 1113 1819  -706

 


1η Αγωνιστική

Αστέρας – Γ.Σ.Νίκαιας  87-73

Γ.Σ.Αμπελώνα  – Γ.Σ.Μουζακίου  124-45

Σοφάδες – Ελασσόνα 89-54

Γόμφοι – Δαναοί  58-62

Αναγέννηση Καρ. – Φοίβος  93-74

ΑΕΛ – Φαλώρεια  69-45

2η Αγωνιστική

Ελασσόνα – Αναγέννηση Καρ.  65-101

Φοίβος – Γόμφοι  35-55

Δαναοί – Γ.Σ.Αμπελώνα  59-64

Γ.Σ.Μουζακίου – Αστέρας  42-84

Γ.Σ.Νίκαιας – ΑΕΛ  79-66

Φαλώρεια  – Σοφάδες 40-80

3η Αγωνιστική

ΑΕΛ – Γ.Σ.Μουζακίου  59-46

Αστέρας – Δαναοί  53-61

Γ.Σ.Αμπελώνα  – Φοίβος  76-45

Γόμφοι – Ελασσόνα  82-40

Αναγέννηση Καρ. – Σοφάδες  77-69

Φαλώρεια  – Γ.Σ.Νίκαιας  67-74


4η Αγωνιστική

Αναγέννηση Καρ. – Φαλώρεια 96-56

Σοφάδες – Γόμφοι  74-76

Ελασσόνα – Γ.Σ.Αμπελώνα 52-85

Φοίβος – Αστέρας  64-60

Δαναοί – ΑΕΛ  74-39

Γ.Σ.Μουζακίου – Γ.Σ.Νίκαιας  52-76


5η Αγωνιστική

ΑΕΛ – Φοίβος  67-48

Αστέρας – Ελασσόνα  77-51

Γ.Σ.Αμπελώνα  – Σοφάδες  68-66

Γόμφοι – Αναγέννηση Καρ.  61-71

Γ.Σ.Νίκαιας – Δαναοί  64-71

Φαλώρεια  – Γ.Σ.Μουζακίου  70-65

 

6η Αγωνιστική

Γόμφοι – Φαλώρεια  79-51

Αναγέννηση Καρ. – Γ.Σ.Αμπελώνα 90-80

Σοφάδες – Αστέρας  108-79

Ελασσόνα – ΑΕΛ  93-89

Γ.Σ.Νίκαιας  – Φοίβος 66-63

Δαναοί – Γ.Σ.Μουζακίου 85-55

 

7η Αγωνιστική

ΑΕΛ – Σοφάδες  54-71

Αστέρας – Αναγέννηση Καρ.  90-95 (84-84κ.α.)

Γ.Σ.Αμπελώνα – Γόμφοι  67-69

Γ.Σ.Μουζακίου – Φοίβος  47-61

Γ.Σ.Νίκαιας – Ελασσόνα  86-63

Φαλώρεια  – Δαναοί 43-86

8η Αγωνιστική

Γ.Σ.Αμπελώνα – Φαλώρεια 80-54

Γόμφοι – Αστέρας  69-63

Αναγέννηση Καρ. – ΑΕΛ  82-71

Σοφάδες – Γ.Σ.Νίκαιας  113-78

Ελασσόνα – Γ.Σ.Μουζακίου  91-56

Φοίβος -Δαναοί  60-73

 

9η Αγωνιστική

ΑΕΛ – Γόμφοι  45-65

Αστέρας – Γ.Σ.Αμπελώνα  50-64

Δαναοί – Ελασσόνα  88-55

Γ.Σ.Μουζακίου – Σοφάδες  44-85

Γ.Σ.Νίκαιας – Αναγέννηση Καρ.  83-94

Φαλώρεια  – Φοίβος 70-47

10η Αγωνιστική

Αστέρας – Φαλώρεια  45-31

Γ.Σ.Αμπελώνα  – ΑΕΛ  77-55

Γόμφοι – Γ.Σ.Νίκαιας  96-55

Αναγέννηση Καρ. – Γ.Σ.Μουζακίου  106-45

Σοφάδες – Δαναοί  106-97

Ελασσόνα – Φοίβος 76-56

11η Αγωνιστική

ΑΕΛ – Αστέρας  61-62

Φοίβος – Σοφάδες  49-73

Δαναοί – Αναγέννηση Καρ.  66-75

Γ.Σ.Μουζακίου – Γόμφοι  31-85

Γ.Σ.Νίκαιας – Γ.Σ.Αμπελώνα  68-82

Φαλώρεια  – Ελασσόνα  65-75

Β’ ΓΥΡΟΣ

Φαλώρεια – ΑΕΛ  55-61

Γ.Σ.Νίκαιας – Αστέρας  80-83

Γ.Σ.Μουζακίου – Γ.Σ.Αμπελώνα 51-86

Ελασσόνα – Σοφάδες  74-88

Δαναοί – Γόμφοι  50-64

Φοίβος – Αναγέννηση Καρ.  46-74

13η Αγωνιστική

Αναγέννηση Καρ. – Ελασσόνα 73-60

Γόμφοι – Φοίβος  62-50

Γ.Σ.Αμπελώνα – Δαναοί  91-59

Αστέρας – Γ.Σ.Μουζακίου  52-37

ΑΕΛ – Γ.Σ.Νίκαιας  69-52

Σοφάδες – Φαλώρεια 90-61

 

14η Αγωνιστική

Γ.Σ.Μουζακίου – ΑΕΛ  59-80

Δαναοί – Αστέρας  81-64

Φοίβος – Γ.Σ.Αμπελώνα 45-62

Ελασσόνα – Γόμφοι  40-80

Σοφάδες – Αναγέννηση Καρ. 51-62

Γ.Σ.Νίκαιας – Φαλώρεια 107-80

15η Αγωνιστική

Φαλώρεια – Αναγέννηση Καρ.  38-74

Γόμφοι – Σοφάδες  56-54

Γ.Σ.Αμπελώνα – Ελασσόνα  90-57

Αστέρας – Φοίβος  60-45

ΑΕΛ – Δαναοί  64-67

Γ.Σ.Νίκαιας – Γ.Σ.Μουζακίου  99-77

 

16η Αγωνιστική

Φοίβος – ΑΕΛ  39-52

Ελασσόνα – Αστέρας  90-76

Σοφάδες – Γ.Σ.Αμπελώνα   81-89

Αναγέννηση Καρ. – Γόμφοι 75-87 (71-71 κ.α.)

Δαναοί – Γ.Σ.Νίκαιας  84-76

Γ.Σ.Μουζακίου – Φαλώρεια 52-57

 

17η Αγωνιστική

Φαλώρεια – Γόμφοι  33-60

Γ.Σ.Αμπελώνα – Αναγέννηση Καρ.  57-52

Αστέρας – Σοφάδες  68-96

ΑΕΛ – Ελασσόνα  63-48

Φοίβος – Γ.Σ.Νίκαιας 78-75

Γ.Σ.Μουζακίου – Δαναοί  40-63

 

18η Αγωνιστική

Σοφάδες – ΑΕΛ  71-45

Αναγέννηση Καρ. – Αστέρας 74-55

Γόμφοι – Γ.Σ.Αμπελώνα   47-49

Φοίβος – Γ.Σ.Μουζακίου 77-47

Ελασσόνα – Γ.Σ.Νίκαιας  92-100

Δαναοί – Φαλώρεια  64-37

19η Αγωνιστική

Φαλώρεια – Γ.Σ.Αμπελώνα  48-60

Αστέρας – Γόμφοι  50-59

ΑΕΛ – Αναγέννηση Καρ.   53-59

Γ.Σ.Νίκαιας – Σοφάδες  80-101

Γ.Σ.Μουζακίου – Ελασσόνα  45-80

Δαναοί – Φοίβος  59-75

20η Αγωνιστική

Γόμφοι – ΑΕΛ  69-33

Γ.Σ.Αμπελώνα – Αστέρας  82-60

Ελασσόνα – Δαναοί  63-75

Σοφάδες – Γ.Σ.Μουζακίου  97-69

Αναγέννηση Καρ. – Γ.Σ.Νίκαιας  116-74

Φοίβος – Φαλώρεια  81-59

21η Αγωνιστική

Φαλώρεια – Αστέρας 45-76
ΑΕΛ – Γ.Σ.Αμπελώνα  51-84
Γ.Σ.Νίκαιας – Γόμφοι  75-80
Γ.Σ.Μουζακίου – Αναγέννηση Καρ.  59-101
Δαναοί – Σοφάδες  70-85
Φοίβος – Ελασσόνα 53-64

 

22η Αγωνιστική

Αστέρας – ΑΕΛ  67-60

Σοφάδες – Φοίβος  68-53

Αναγέννηση Καρ. – Δαναοί  79-63

Γόμφοι – Γ.Σ.Μουζακίου  101-49

Γ.Σ.Αμπελώνα – Γ.Σ.Νίκαιας  100-67

Ελασσόνα – Φαλώρεια 68-49