Α2 Ε.Σ.ΚΑ.Θ. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2019-2020

by admin

Α2 EΣΚΑΘ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ ΕΠ. ΑΜ. Δ
1 ΑΝΑΛΗΨΗ 34 17 17 0 90 80 1231 906   325
2 ΑΝΟΡΘΩΣΗ 32 17 15 2 71 81 1275 990   285
3 ΙΩΛΚΙΑ 27 17 10 7 45 62 1000 876   124
4 BC VOLOS  25 16 9 7 62 3-5 945 882    63
5 ΣΚΙΑΘΟΣ 25 16 9 7 62 35 887 817   70
6 ΕΡΜΗΣ 2018 22 16 6 10 44 26 984 1013    -29
7 ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 22 16 6 10 53 17 794  835   41
8 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΖΑΓ 22 16 6 10 44 26 819 1029  -210
9 Ν. ΑΕΛ  22 17 5 12 44 18 797 1042  -245
10 ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΥΞ. 20 16 6 10 35 35 950 1041   -91
11 Α.Σ.ΦΑΡΣΑΛΩΝ 16 16 1 15 17 08 845 1096  -251

**Η Δήμητρα Ευξεινούπολης έχει ένα μηδενισμό και -1 βαθμό από το παιχνίδι με την Σκιάθο.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Α-2 ΚΑΤΗΓ 1ος ΟΜΙΛΟΣ 2019-20

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 

1ος Γύρος

1η αγωνιστική

Ανόρθωση - Ίκαρος Νεάπολης 58-43
Νέοι ΑΕΛ – Ερμής Αγιάς 2018 46-67
Κενταυρος Ζαγοράς – BC Volos 52-67
Α.Σ.Φαρσάλων – Ανάληψη 72-87
Δήμητρα Ευξεινούπολης – Ιωλκία 55-65
Ρεπό: Σκιάθος

2η Αγωνιστική
Ιωλκία-Α.Σ.Φαρσάλων 66-40
Ανάληψη-Κενταυρος Ζαγοράς 54-37
BC Volos-Νέοι ΑΕΛ 72-54
Ερμής Αγιάς 2018-Ανόρθωση 71-80
Ίκαρος Νεάπολης-Σκιάθος 53-39
Ρεπό: Δήμητρα Ευξεινούπολης

3η Αγωνιστική
Σκιάθος-Ερμής Αγιάς 2018 71-51
Ανόρθωση-BC Volos 61-53
Νέοι ΑΕΛ-Ανάληψη 42-76
Κενταυρος Ζαγοράς-Ιωλκία 37-82
Α.Σ.Φαρσάλων-Δήμητρα Ευξεινούπολης 51-64
Ρεπό-Ίκαρος Νεάπολης

4η αγωνιστική 
Δήμητρα Ευξεινούπολης-Κένταυρος Ζαγοράς  68-48
Ιωλκία-Νέοι ΑΕΛ  74-35
Ανάληψη-Ανόρθωση   73-70
BC Volos-Σκιάθος 55-46
Ερμής Αγιάς 2018-Ίκαρος Νεάπολης 66-57
Α.Σ.Φαρσάλων-Ρεπό
5η αγωνιστική 
Σκιάθος-Ανάληψη  42-69
Ανόρθωση-Ιωλκία  75-68 (67-67κ.α.)
Νέοι ΑΕΛ-Δήμητρα Ευξεινούπολης 59-58
Κενταυρος Ζαγοράς-Α.Σ.Φαρσάλων 62-61
Ίκαρος Νεάπολης-BC Volos  63-54
Ρεπό-Ερμής Αγιάς 2018
6η αγωνιστική 
Ανάληψη-Ίκαρος Νεάπολης  56-47
Α.Σ.Φαρσάλων-Νέοι ΑΕΛ 68-71
Δήμητρα Ευξεινούπολης-Ανόρθωση 56-74
Ιωλκία-Σκιάθος 51-39
BC Volos-Ερμής Αγιάς 2018 67-51
Κένταυρος Ζαγοράς-Ρεπό

7η αγωνιστική 
Ανόρθωση-Α.Σ.Φαρσάλων  84-43
Νέοι ΑΕΛ-Κενταυρος Ζαγοράς 61-29
Ερμής Αγιάς 2018-Ανάληψη 57-60
Ίκαρος Νεάπολης-Ιωλκία 38-47
Σκιάθος-Δήμητρα Ευξεινούπολης 20-0 α.α.
Ρεπό-BC Volos

8η αγωνιστική 
Κένταυρος Ζαγοράς-Ανόρθωση  49-88
Α.Σ.Φαρσάλων-Σκιάθος  66-69
Δήμητρα Ευξεινούπολης-Ίκαρος Νεάπολης  39-49
Ιωλκία-Ερμής Αγιάς 2018  58-65
Ανάληψη-BC Volos  64-47
Νέοι ΑΕΛ-Ρεπό

9η αγωνιστική 
Σκιάθος-Κενταυρος Ζαγοράς 72-41
Ανόρθωση-Νέοι ΑΕΛ  99-57
BC Volos-Ιωλκία 45-62
Ερμής Αγιάς 2018-Δήμ. Ευξεινούπολης 79-82 (70-70κ.α.)
Ίκαρος Νεάπολης-Α.Σ.Φαρσάλων 62-40
Ρεπό-Ανάληψη

10η αγωνιστική 
Νέοι ΑΕΛ-Σκιάθος  56-55
Κένταυρος Ζαγοράς-Ίκαρος Νεάπολης  51-50
Α.Σ.Φαρσάλων-Ερμής Αγιάς 2018  73-70
Δήμητρα Ευξεινούπολης-BC Volos  52-58
Ιωλκία-Ανάληψη  73-79 (65-65κ.α.)
Ανόρθωση-Ρεπό

11η αγωνιστική 
Σκιάθος-Ανόρθωση 49-62
Ανάληψη-Δήμητρα Ευξεινούπολης  95-61
BC Volos-Α.Σ.Φαρσάλων  81-53
Ερμής Αγιάς 2018-Κενταυρος Ζαγοράς 74-47
Ίκαρος Νεάπολης-Νέοι ΑΕΛ 41-33
Ρεπό-Ιωλκία

2ος Γύρος
1η αγωνιστική 
Ίκαρος Νεάπολης-Ανόρθωση  45-65
Ερμής Αγιάς 2018-Νέοι ΑΕΛ 81-48
BC Volos-Κενταυρος Ζαγοράς  71-49
Ανάληψη-Α.Σ.Φαρσάλων  73-40
Ιωλκία-Δήμητρα Ευξεινούπολης  59-66
Ρεπό-Σκιάθος

2η αγωνιστική 
Α.Σ.Φαρσάλων-Ιωλκία  39-49
Κένταυρος Ζαγοράς-Ανάληψη 51-75
Νέοι ΑΕΛ-BC Volos  37-56
Ανόρθωση-Ερμής Αγιάς 2018 77-60
Σκιάθος-Ίκαρος Νεάπολης 66-38
Δήμητρα Ευξεινούπολης-Ρεπό

3η αγωνιστική 
Ερμής Αγιάς 2018-Σκιάθος  46-70
BC Volos-Ανόρθωση  60-70
Ανάληψη-Νέοι ΑΕΛ  88-49
Ιωλκία-Κενταυρος Ζαγοράς  48-51
Δήμητρα Ευξεινούπολης-Α.Σ.Φαρσάλων  80-76 (69-69κ.α.)
Ίκαρος Νεάπολης-Ρεπό

4η αγωνιστική 
Κένταυρος Ζαγοράς-Δήμ. Ευξεινούπολης  94-67
Νέοι ΑΕΛ-Ιωλκία  34-42
Ανόρθωση-Ανάληψη  65-72
Σκιάθος-BC Volos 52-43
Ίκαρος Νεάπολης-Ερμής Αγιάς 2018 51-43
Ρεπό-Α.Σ.Φαρσάλων

5η αγωνιστική 
Ανάληψη-Σκιάθος  78-60
Ιωλκία-Ανόρθωση  56-62
Δήμητρα Ευξεινούπολης-Νέοι ΑΕΛ  73-57
Α.Σ.Φαρσάλων-Κένταυρος Ζαγοράς  53-58
BC Volos-Ίκαρος Νεάπολης  55-52
Ερμής Αγιάς 2018-Ρεπό

6η αγωνιστική 
Ανόρθωση-Δήμητρα Ευξεινούπολης  85-65
Σκιάθος-Ιωλκία    65-44
Ίκαρος Νεάπολης-Ανάληψη   54-67
Ερμής Αγιάς 2018-BC Volos   64-61
Νέοι ΑΕΛ-Α.Σ.Φαρσάλων 20-0 α.α
Ρεπό-Κενταυρος Ζαγοράς

7η αγωνιστική 
Δήμητρα Ευξεινούπολης-Σκιάθος  64-72
Α.Σ.Φαρσάλων-Ανόρθωση  70-100
Κένταυρος Ζαγοράς-Νέοι ΑΕΛ  63-38
Ανάληψη-Ερμής Αγιάς 2018    65-39
Ιωλκία-Ίκαρος Νεάπολης  56-51
BC Volos-Ρεπό

Α2 EΣΚΑΘ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ ΕΠ. ΑΜ. Δ
1 ΕΑΛ 32 17 15 2 71 81 1167 914    253
2 Ν. ΚΕΡΑΥΝΟΣ 31 16 15 1 8-0 7-1 1190 931    259
3 BC LARISA 27 16 11 5 4-4 7-1 1039 923    116
4 ΓΑΣ ΠΑΛΑΜΑ 26 16 10 6 5-3 5-3 1056 909    147
5 KΡΟΝΟΣ ΤΥΡΝ. 26 17 9 8 54 44 1072 1087   -15
6 ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡ. 25 16 9 7 53 44 955 914    41
7 ΑΟ ΣΟΥΦΛΑΡΙΩΝ 23 16 7 9 44 35 834 884   -50
8 ΦΑΛΩΡΕΙΑ 22 16 6 10 44 26  987 1090   -103
9 Γ.Σ.ΜΟΥΖΑΚΙΟΥ 21 17 7 10 35 45 997 1081   -84
10 ΟΛΥΜΠΙAΚΟΣ Κ. 18 17 1 16 18 08 804 1111   -307
11 ΚΡΟΝΟΣ ΤΡΙΚ. 16 16 0  16 0-8 08 874 1131   -257

*Ο Γ.Σ.Μουζακίου έχει ένα μηδενισμό και -2 βαθμούς από την τιμωρία στον αγώνα με τον Κρόνο Τυρνάβου.

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Α-2 ΚΑΤΗΓ 1ος ΟΜΙΛΟΣ 2019-20

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 

1η Αγωνιστική

1ος Γύρος

ΓΣ Μουζακίου - Φαλώρεια 68-56
ΕΑ Λάρισας– Κρόνος Τρικάλων 74-49
ΓΑΣ Παλαμά – Λάρισα BC 60-70
Νέος Κεραυνός – Κρόνος Τυρνάβου 86-56
Σουφλάρια – Ολυμπιακός Καρδίτσας 46-42
Ρεπό: Απόλλων Καρδίτσας

2η Αγωνιστική
Ολυμπιακός Καρδίτσας – Νέος Κεραυνός 44-66
Κρόνος Τυρνάβου – ΓΑΣ Παλαμά 45-56
Λάρισα BC – ΕΑ Λάρισας 56-87
Κρόνος Τρικάλων – ΓΣ Μουζακίου 57-66
Φαλώρεια – Απόλλων Καρδίτσας 55-61
Ρεπό : Σουφλάρια

3η Αγωνιστική
Απόλλων Καρδίτσας – Κρόνος Τρικάλων 66-50
ΓΣ Μουζακίου – Λάρισα BC 63-78
ΕΑ Λάρισας– Κρόνος Τυρνάβου 76-50
ΓΑΣ Παλαμά – Ολυμπιακός Καρδίτσας 67-43
Νέος Κεραυνός– Σουφλάρια 67-46
Ρεπό – Φαλώρεια

4η Αγωνιστική
Σουφλάρια – ΓΑΣ Παλαμά 71-67 (59-59κ.α.)
Ολυμπιακός Καρδίτσας – ΕΑ Λάρισας 42-71
Κρόνος Τυρνάβου – ΓΣ Μουζακίου  72-64
Λάρισα BC – Απόλλων Καρδίτσας 69-56
Κρόνος Τρικάλων – Φαλώρεια 64-74
Ρεπό: Νέος Κεραυνός

5η αγωνιστική 
Απόλλων Καρδίτσας – Κρόνος Τυρνάβου 55-56
ΓΣ Μουζακίου  – Ολυμπιακός Καρδίτσας  51-44
ΕΑ Λάρισας– Σουφλάρια  48-35
ΓΑΣ Παλαμά – Νέος Κεραυνός  69-71
Φαλώρεια – Λάρισα BC 67-84
Ρεπό – Κρόνος Τρικάλων

6η αγωνιστική 
Νέος Κεραυνός– ΕΑ Λάρισας  78-73
Σουφλάρια – ΓΣ Μουζακίου 56-51
Κρόνος Τυρνάβου – Φαλώρεια  81-44
Λάρισα BC – Κρόνος Τρικάλων 55-46
Ολυμπιακός Καρδίτσας – Απόλλων Καρδίτσας 54-72
ΓΑΣ Παλαμά – Ρεπό

7η αγωνιστική 
Απόλλων Καρδίτσας – Σουφλάρια  59-53
ΓΣ Μουζακίου – Νέος Κεραυνός 67-83
ΕΑ Λάρισας– ΓΑΣ Παλαμά  58-53
Κρόνος Τρικάλων – Κρόνος Τυρνάβου  64-74
Φαλώρεια – Ολυμπιακός Καρδίτσας  73-48
Ρεπό – Λάρισα BC

8η αγωνιστική 
ΓΑΣ Παλαμά – ΓΣ Μουζακίου 78-41
Νέος Κεραυνός – Απόλλων Καρδίτσας 71-58
Σουφλάρια – Φαλώρεια 59-50
Ολυμπιακός Καρδίτσας – Κρόνος Τρικάλων 67-36
Κρόνος Τυρνάβου – Λάρισα BC 52-61
ΕΑ Λάρισας– Ρεπό

9η αγωνιστική 
Απόλλων Καρδίτσας – ΓΑΣ Παλαμά 67-71 (62-62κ.α.)
ΓΣ Μουζακίου  – ΕΑ Λάρισας  43-66
Λάρισα BC – Ολυμπιακός Καρδίτσας 64-38
Κρόνος Τρικάλων – Σουφλάρια  48-57
Φαλώρεια – Νέος Κεραυνός 71-69
Ρεπό – Κρόνος Τυρνάβου

10η αγωνιστική 
ΕΑ Λάρισας– Απόλλων Καρδίτσας 77-52
ΓΑΣ Παλαμά – Φαλώρεια 71-34
Νέος Κεραυνός – Κρόνος Τρικάλων  77-54
Σουφλάρια – Λάρισα BC 42-47
Ολυμπιακός Καρδίτσας – Κρόνος Τυρνάβου 64-68
ΓΣ Μουζακίου  – Ρεπό
11η αγωνιστική 
Απόλλων Καρδίτσας – ΓΣ Μουζακίου 59-42
Κρόνος Τυρνάβου – Σουφλάρια  60-53
Λάρισα BC – Νέος Κεραυνός  40-53
Κρόνος Τρικάλων – ΓΑΣ Παλαμά  55-78
Φαλώρεια – ΕΑ Λάρισας  44-74
Ρεπό – Ολυμπιακός Καρδίτσας

2ος Γύρος
1η αγωνιστική 
Φαλώρεια – ΓΣ Μουζακίου 64-71
Κρόνος Τρικάλων – ΕΑ Λάρισας  55-63
Λάρισα BC – ΓΑΣ Παλαμά  57-63
Κρόνος Τυρνάβου – Νέος Κεραυνός  81-89
Ολυμπιακός Καρδίτσας – Σουφλάρια 42-67
Ρεπό – Απόλλων Καρδίτσας

2η αγωνιστική
Νέος Κεραυνός – Ολυμπιακός Καρδίτσας 69-33
ΓΑΣ Παλαμά – Κρόνος Τυρνάβου  66-56
ΕΑ Λάρισας– Λάρισα BC  60-54
ΓΣ Μουζακίου  – Κρόνος Τρικάλων  55-52
Απόλλων Καρδίτσας – Φαλώρεια  77-62
Σουφλάρια – Ρεπό

3η αγωνιστική
Κρόνος Τρικάλων – Απόλλων Καρδίτσας  55-63
Λάρισα BC – ΓΣ Μουζακίου  64-68
Κρόνος Τυρνάβου – ΕΑ Λάρισας  63-73
Ολυμπιακός Καρδίτσας – ΓΑΣ Παλαμά 40-69
Σουφλάρια – Νέος Κεραυνός  55-82
Φαλώρεια – Ρεπό

4η αγωνιστική
ΓΑΣ Παλαμά – Σουφλάρια  53-46
ΕΑ Λάρισας– Ολυμπιακός Καρδίτσας  67-51
ΓΣ Μουζακίου  – Κρόνος Τυρνάβου 63-58
Απόλλων Καρδίτσας – Λάρισα BC  45-56
Φαλώρεια – Κρόνος Τρικάλων  77-69
Ρεπό – Νέος Κεραυνός

5η αγωνιστική
Κρόνος Τυρνάβου – Απόλλων Καρ.  53-38
Ολυμπιακός Καρδίτσας – ΓΣ Μουζακίου  58-67
Σουφλάρια – ΕΑ Λάρισας  48-66
Νέος Κεραυνός – ΓΑΣ Παλαμά 79-64
Λάρισα BC – Φαλώρεια  93-68
Κρόνος Τρικάλων – Ρεπό

6η αγωνιστική
ΕΑ Λάρισας– Νέος Κεραυνός 58-70
ΓΣ Μουζακίου  – Σουφλάρια 55-56
Απόλλων Καρδίτσας – Ολυμπιακός Καρ. 80-46
Φαλώρεια - Κρόνος Τυρνάβου  70-53
Κρόνος Τρικάλων- Λάρισα BC 55-91
Ρεπό – ΓΑΣ Παλαμά

7η αγωνιστική
Σουφλάρια – Απόλλων Καρδίτσας 44-47
Νέος Κεραυνός – ΓΣ Μουζακίου  80-62
ΓΑΣ Παλαμά – ΕΑ Λάρισας  71-76
Κρόνος Τυρνάβου – Κρόνος Τρικάλων 94-65
Ολυμπιακός Καρδίτσας – Φαλώρεια  48-78
Λάρισα BC– Ρεπό