ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
  1. Οριστική διακοπή πρωταθλημάτων Ανδρών-Γυναικών αγων.περ. 2019-20. Επικύρωση βαθμολογιών
  2. Η ΕΟΚ επικύρωσε τις βαθμολογίες των Εθνικών πρωταθλημάτων. Πως διαμορφώνονται τα πρωταθλήματα για τη νέα σεζόν.
  3. Συλλυπητήρια ανακοίνωση για τον πρόωρο χαμό του  Δημήτρη Γκίμα.
  4. Επιστολή της ΕΣΚΑΘ προς την ΕΟΚ.
  5. Η ΕΟΚ ανακοίνωσε την οριστική διακοπή των πρωταθλημάτων της περιόδου 2019-2020.

Β Ε.Σ.ΚΑ.Θ. ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2018-2019

Β’ ΕΣΚΑΘ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η
1 ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ ΒΟΛΟΥ 30 16 14 2
2 ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ 2018 29 16 13 3
3 BC LARISA 27 16 11 5
4 ΜΑΡΙΝΟΣ ΑΝΤΥΠΑΣ 25 16 9 7
5 ΤΙΤΑΝΕΣ ΑΛΜΥΡΟΥ 25 16 9 7
6 ΣΚΟΠΕΛΟΣ 22 15   7 8
7 ΑΝ.ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ 18 16 3 13
8 ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ Β. 17 16 1 15
9 ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΗΣ 16 15 4 11

*Ο Ηρακλής Χάλκης έχει ένα μηδενισμό και αφαίρεση 2 βαθμών από το παιχνίδι με το BC Larisa


Α’ ΓΥΡΟΣ

1η Αγωνιστική

Τιτάνες Αλμυρού – ΒC Larissa  42-57

Ολυμπιονίκης  – Ανόρθωση  36-85

Μαρίνος Αντύπας – Σκόπελος 44-35

Ερμής Αγιάς 2018 – Ηρακλής Χάλκης  49-45

Ρεπό:Αν. Καλοχωρίου


2η Αγωνιστική

Ηρακλής Χάλκης – Μαρίνος Αντύπας  47-57

Σκόπελος   – Ολυμπιονίκης  64-49

Ανόρθωσις Βόλου – Τιτάνες Αλμυρού  67-41

BC Larissa  – Αν. Καλοχωρίου  58-35

Ρεπό:Ερμής Αγιάς 2018

3η Αγωνιστική

Αν. Καλοχωρίου – Ανόρθωσις Βόλου  25-61

Τιτάνες Αλμυρού – Σκόπελος  56-48

Ολυμπιονίκης  – Ηρακλής Χάλκης  46-55

Μαρίνος Αντύπας – Ερμής Αγιάς 2018  49-51

Ρεπό: BC Larissa

4η Αγωνιστική

Ερμής Αγιας 2018 – Ολυμπιονίκης  77-33

Ηρακλής Χάλκης – Τιτάνες Αλμυρού  35-44

Σκόπελος – Αν. Καλοχωρίου 20-0 α.α.

Ανόρθωσις Βόλου – BC Larissa  62-49

Ρεπό:Mαρινος Αντύπας

5η Αγωνιστική

Αν. Καλοχωρίου – Ηρακλής Χάλκης  42-52

Τιτάνες Αλμυρού – Ερμής Αγιάς 2018  32-53

Ολυμπιονίκης  – Μαρίνος Αντύπας  56-72

BC Larissa  –  Σκόπελος  79-44

Ρεπό:Ανόρθωσις Βόλου

6η Αγωνιστική

Μαρίνος Αντύπας – Τιτάνες Αλμυρού  49-34

Ερμης Αγιας 2018 – Αν. Καλοχωρίου  58-35

Ηρακλής Χάλκης – BC Larissa   0-20α.α.

Ανόρθωσις Βόλου – Σκόπελος 59-46

Ρεπό: Ολυμπιονίκης

7η Αγωνιστική

Αν. Καλοχωρίου – Μαρίνος Αντύπας  36-50

Τιτάνες Αλμυρού – Ολυμπιονίκης  77-44

Ανόρθωσις Βόλου – Ηρακλής Χάλκης  73-28

BC Larissa – Ερμής Αγιάς 2018  48-45

Ρεπό:Σκόπελος

8η Αγωνιστική

Ολυμπιονίκης  – Αν. Καλοχωρίου  63-50

Μαρίνος Αντύπας – BC Larissa  55-43

Ερμής Αγιας 2018 – Ανόρθωσις Βόλου 81-78 (74-74κ.α.)

Ηρακλής Χάλκης – Σκόπελος  51-49

Ρεπό:Τιτάνες Αλμυρού

9η Αγωνιστική

Αν. Καλοχωρίου – Τιτάνες Αλμυρού  37-52

Σκόπελος – Ερμής Αγιάς 2018  60-57

Ανόρθωσις Βόλου – Μαρίνος Αντύπας  75-57

BC Larissa – Ολυμπιονίκης  71-34

Ρεπό: Ηρακλής Χάλκης

Β’ ΓΥΡΟΣ

10η Αγωνιστική

ΒC Larissa – Τιτάνες Αλμυρού  57-41

Ανόρθωση – Ολυμπιονίκης   96-44

Σκόπελος  – Μαρίνος Αντύπας 50-45

Ηρακλής Χάλκης – Ερμης Αγιας 2018 32-47

Ρεπό:Αν. Καλοχωρίου

11η Αγωνιστική

Μαρίνος Αντύπας – Ηρακλής Χάλκης 47-36

Ολυμπιονίκης  – Σκόπελος  35-69

Τιτάνες Αλμυρού – Ανόρθωσις Βόλου  48-47

Αν. Καλοχωρίου – BC Larissa  38-47

Ρεπό:Ερμής Αγιάς 2018

12η Αγωνιστική

Ανόρθωσις Βόλου – Αν. Καλοχωρίου  100-48

Σκόπελος  – Τιτάνες Αλμυρού  67-60

Ηρακλής Χάλκης – Ολυμπιονίκης  60-56

Ερμής Αγιάς 2018 – Μαρίνος Αντύπας  76-56

Ρεπό: BC Larissa

13η Αγωνιστική

Ολυμπιονίκης – Ερμής Αγιας 2018  58-80

Τιτάνες Αλμυρού – Ηρακλής Χάλκης  57-51

Αν. Καλοχωρίου – Σκόπελος 55-53 (49-49κ.α.)

BC Larissa – Ανόρθωσις Βόλου  60-64

Ρεπό:Mαρινος Αντύπας

14η Αγωνιστική

Ηρακλής Χάλκης – Αν. Καλοχωρίου  48-50

Ερμής Αγιάς 2018 – Τιτάνες Αλμυρού  46-45

Μαρίνος Αντύπας – Ολυμπιονίκης  63-56

Σκόπελος – BC Larissa  55-47

Ρεπό:Ανόρθωσις Βόλου

15η Αγωνιστική

Τιτάνες Αλμυρού – Μαρίνος Αντύπας 69-66

Αν. Καλοχωρίου – Ερμής Αγιάς 2018  32-58

BC Larissa  – Ηρακλής Χάλκης  74-56

Σκόπελος  – Ανόρθωσις Βόλου 65-78

Ρεπό: Ολυμπιονίκης

16η Αγωνιστική

Μαρίνος Αντύπας – Αν. Καλοχωρίου  42-28

Ερμής Αγιάς 2018 – BC Larissa  59-54

Ολυμπιονίκης – Τιτάνες Αλμυρού  52-66

Ηρακλής Χάλκης – Ανόρθωσις Βόλου 46-57

Ρεπό:Σκόπελος

17η Αγωνιστική

Αν. Καλοχωρίου – Ολυμπιονίκης  45-41

Ανόρθωσις Βόλου – Ερμης Αγιας 2018  65-63

BC Larissa  – Μαρίνος Αντύπας  59-36

Σκόπελος  – Ηρακλής Χάλκης  (αναβολή)

Ρεπό:Τιτάνες Αλμυρού

18η Αγωνιστική

Τιτάνες Αλμυρού – Αν. Καλοχωρίου 88-73
Ερμής Αγιάς 2018 – Σκόπελος 66-61
Μαρίνος Αντύπας – Ανόρθωσις Βόλου 49-73
Ολυμπιονίκης – BC Larissa 38-71
Ρεπό: Ηρακλής Χάλκης

 

Β’ ΕΣΚΑΘ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η
1 ΓΑΣ ΠΑΛΑΜΑ 27 14 13 1
2 NEOΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ 24 14 10 4
3 ΚΡΟΝΟΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ 23 14 9 5
4 Γ.Σ.ΦΑΛΑΝΗΣ 22 14 8 6
5 ΦΟΥΝΤΑΣ BC 19 14 5 9
6 ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 18 14 6 8
7 ΠΡΑΣΙΝΗ ΓΩΝΙΑ 18 14 4 10
8 ΑΓ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 15 14 1 13
9 ΦΑΡΚΔΩΝΑ 00 0 0 0

Α’ ΓΥΡΟΣ

1η Αγωνιστική
Φαρκαδώνα – ΓΑΣ Παλαμά (Αναβολή)

Πράσινη Γωνιά – Φούντας ΒC 59-50
Kρόνος Τυρνάβου – Γ.Σ.Φαλάνης 65-59
Ελπίδα Καρδίτσας – Αγ. Κωνσταντίνος 80-69
Ρεπό:Νέος Κεραυνός

2η Αγωνιστική

Αγ. Κωνσταντίνος  – Κρόνος Τυρνάβου 52-59

Γ.Σ.Φαλάνης  – Πράσινη Γωνιά 81-73

Φούντας BC  – Φαρκαδώνα (Αναβολή)

ΓΑΣ Παλαμά   – Νέος Κεραυνός 68-69

Ρεπό:Ελπίδα Καρδίτσας

3η Αγωνιστική

Νέος Κεραυνός – Φούντας ΒC 64-49

Φαρκαδώνα – Γ.Σ.Φαλάνης (Αναβολή)

Πράσινη Γωνιά  – Αγ. Κωνσταντίνος 60-53

Κρόνος Τυρνάβου – Ελπίδα Καρδίτσας 69-67

Ρεπό:ΓΑΣ Παλαμά

4η Αγωνιστική

Ελπίδα Καρδίτσας – Πράσινη Γωνιά 74-61

Αγ. Κωνσταντίνος  – Φαρκαδώνα (Αναβολή)

Γ.Σ.Φαλάνης  – Νέος Κεραυνός  73-75

Φούντας BC – ΓΑΣ Παλαμά 29-49

Ρεπό:Κρόνος Τυρνάβου

5η Αγωνιστική

Νέος Κεραυνός – Αγ. Κωνσταντίνος 63-67

Φαρκαδώνα – Ελπίδα Καρδίτσας (Αναβολή)

Πράσινη Γωνιά  – Κρόνος Τυρνάβου 93-74

ΓΑΣ Παλαμά – Γ.Σ.Φαλάνης 55-37

Ρεπό:Φούντας BC

6η Αγωνιστική

Κρόνος Τυρνάβου – Φαρκαδώνα (Aναβολή)

Ελπίδα Καρδίτσας – Νέος Κεραυνός 74-62

Αγ. Κωνσταντίνος  – ΓΑΣ Παλαμά 53-66

Γ.Σ.Φαλάνης  – Φούντας ΒC 60-47

Ρεπό:Πράσινη Γωνιά

7η Αγωνιστική

Κρόνος Τυρνάβου – Νέος Κεραυνός 59-57

Φαρκαδώνα – Πράσινη Γωνιά (Αναβολή)

Φούντας BC – Αγ. Κωνσταντίνος 54-42

ΓΑΣ Παλαμά – Ελπίδα Καρδίτσας 59-51

Ρεπό:Γ.Σ.Φαλάνης

8η Αγωνιστική

Πράσινη Γωνιά  – Νέος Κεραυνός 60-94

Κρόνος Τυρνάβου – ΓΑΣ Παλαμά 49-65

Ελπίδα Καρδίτσας – Φούντας ΒC 71-56

Αγ. Κωνσταντίνος – Γ.Σ.Φαλάνης 37-57

Ρεπό:Φαρκαδώνα

9η Αγωνιστική

Νέος Κεραυνός – Φαρκαδώνα (Αναβολή)

Γ.Σ.Φαλάνης  – Ελπίδα Καρδίτσας 20-0α.α.

Φούντας BC – Κρόνος Τυρνάβου 46-61

ΓΑΣ Παλαμά – Πράσινη Γωνιά 72-51

Ρεπό:Αγ. Κωνσταντίνος

Β’ ΓΥΡΟΣ

10η Αγωνιστική

ΓΑΣ Παλαμά – Φαρκαδώνα (Αναβολή)

Φούντας ΒC – Πράσινη Γωνιά  58-54

Γ.Σ.Φαλάνης – Kρόνος Τυρνάβου 61-58

Αγ. Κωνσταντίνος – Ελπίδα Καρδίτσας 56-63

Ρεπό:Νέος Κεραυνός

11η Αγωνιστική

Κρόνος Τυρνάβου – Αγ. Κωνσταντίνος  67-52

Πράσινη Γωνιά – Γ.Σ.Φαλάνης  39-65

Φαρκαδώνα – Φούντας BC (Αναβολή)

Νέος Κεραυνός – ΓΑΣ Παλαμά 56-76

Ρεπό:Ελπίδα Καρδίτσας

12η Αγωνιστική

Φούντας ΒC – Νέος Κεραυνός 54-69

Γ.Σ.Φαλάνης – Φαρκαδώνα (Αναβολή)

Αγ. Κωνσταντίνος – Πράσινη Γωνιά  70-71

Ελπίδα Καρδίτσας – Κρόνος Τυρνάβου 59-62

Ρεπό:ΓΑΣ Παλαμά

13η Αγωνιστική

Πράσινη Γωνιά – Ελπίδα Καρδίτσας 69-81

Φαρκαδώνα – Αγ. Κωνσταντίνος  (Αναβολή)

Νέος Κεραυνός – Γ.Σ.Φαλάνης  80-65

ΓΑΣ Παλαμά – Φούντας B.C. 54-43

Ρεπό:Κρόνος Τυρνάβου

14η Αγωνιστική

Αγ. Κωνσταντίνος – Νέος Κεραυνός 57-66

Ελπίδα Καρδίτσας – Φαρκαδώνα (Αναβολή)

Κρόνος Τυρνάβου – Πράσινη Γωνιά  71-54

Γ.Σ.Φαλάνης – ΓΑΣ Παλαμά 53-66

Ρεπό:Φούντας BC

15η Αγωνιστική

Φαρκαδώνα – Κρόνος Τυρνάβου (Αναβολή)

Νέος Κεραυνός – Ελπίδα Καρδίτσας 67-48

ΓΑΣ Παλαμά – Αγ. Κωνσταντίνος  65-47

Φούντας ΒC – Γ.Σ.Φαλάνης  71-51

Ρεπό:Πράσινη Γωνιά

16η Αγωνιστική

Νέος Κεραυνός – Κρόνος Τυρνάβου 76-50

Πράσινη Γωνιά – Φαρκαδώνα (Αναβολή)

Αγ. Κωνσταντίνος – Φούντας BC 41-63

Ελπίδα Καρδίτσας – ΓΑΣ Παλαμά 53-69

Ρεπό:Γ.Σ.Φαλάνης

17η Αγωνιστική

Νέος Κεραυνός – Πράσινη Γωνιά  76-44

ΓΑΣ Παλαμά – Κρόνος Τυρνάβου 68-63

Φούντας ΒC – Ελπίδα Καρδίτσας 71-48

Γ.Σ.Φαλάνης – Αγ. Κωνσταντίνος  60-55

Ρεπό:Φαρκαδώνα

18η Αγωνιστική

Φαρκαδώνα – Νέος Κεραυνός (Αναβολή)

Ελπίδα Καρδίτσας – Γ.Σ.Φαλάνης 0-20α.α.

Κρόνος Τυρνάβου – Φούντας BC 61-45

Πράσινη Γωνιά – ΓΑΣ Παλαμά 39-79

Ρεπό:Αγ. Κωνσταντίνος