ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
  1. Οριστική διακοπή πρωταθλημάτων Ανδρών-Γυναικών αγων.περ. 2019-20. Επικύρωση βαθμολογιών
  2. Η ΕΟΚ επικύρωσε τις βαθμολογίες των Εθνικών πρωταθλημάτων. Πως διαμορφώνονται τα πρωταθλήματα για τη νέα σεζόν.
  3. Συλλυπητήρια ανακοίνωση για τον πρόωρο χαμό του  Δημήτρη Γκίμα.
  4. Επιστολή της ΕΣΚΑΘ προς την ΕΟΚ.
  5. Η ΕΟΚ ανακοίνωσε την οριστική διακοπή των πρωταθλημάτων της περιόδου 2019-2020.

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2019-2020

KYΠΕΛΛO ΕΣΚΑΘ

FINAL-4

ΚΥΡΙΑΚΗ 29/12/2019

Γ.Σ.Γόμφων – Α.Ο.Τρίκαλα 59-47

ΣΑΒΒΑΤΟ 28/12/2019

Γ.Σ. Σοφάδων – Γ.Σ.Γόμφων 57-76

Γ.Σ.Αλμυρού – Α.Ο.Τρίκαλα 66-77

 

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

2ος Αγώνας

Ανόρθωση – Γ.Σ.Γόμφων  34-51

Γ.Σ.Αλμυρού – Αμπελώνας  69-52

Σπάρτακος – Γ.Σ.Σοφάδων  58-77

AOT-AEΛ  79-61

 

1ος Αγώνας

Γ.Σ. Αμπελώνα – Γ.Σ.Αλμυρού  55-46

Γ.Σ.Γόμφων – Ανόρθωση 98-53

Γ.Σ.Σοφάδων – Σπάρτακος 77-58

ΑΕΛ -ΑΟΤ  57-63

 

Β΄ΦΑΣΗ
Ανόρθωση – Ίωνας  62-59
Γ.Σ.Αλμυρού – Αγριά 82-76
Γ.Σ.Αμπελώνα – Κεραυνός 66-43
Μύτικας – Σπάρτακος  64-77
Νίκαια 2012 – ΑΕΛ  62-83
Γόμφοι – B.C. Larisa  67-44
Καλαμπάκα – ΑΟΤ  47-67
Sports Academy – Γ.Σ.Σοφάδων  52-56

Α΄ΦΑΣΗ
1ος Όμιλος 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η
1 ΑΝΟΡΘΩΣΗ 8 4 4 0
2 ΙΩΝΑΣ 7 4 3 1
3 Γ.Σ.ΒΟΛΟΥ 5 4 2 2
4 ΑΕΒΔ 4 4 0 4
5 Δ.ΕΥΞΕΙΝΟΥΠΟΛΗΣ 4 4 1 3

*Ο ΓΣΒ και η Δήμητρα Ευξεινούπολης έχουν από  ένα μηδενισμό από τον αγώνα με τον Ίωνα


1η Αγωνιστική
Δήμητρα Ευξεινούπολης – ΑΕΒ Διμηνίου  56-32
Ανόρθωση Βόλου – Γ.Σ. Βόλου 65-55
Ρεπό: Ίωνας Βόλου

2η Αγωνιστική
ΑΕΒ Διμηνίου – Ίωνας  35-72
Γ.Σ.Βόλου – Δήμ. Ευξεινούπολης 92-50
Ρεπό: Ανόρθωση Βόλου

3η Αγωνιστική
Ίωνας  – Γ.Σ. Βόλου  (Διακοπή)
Δήμητρα Ευξεινούπολης – Ανόρθωση Βόλου 48-60
Ρεπό: ΑΕΒ Διμηνίου

4η Αγωνιστική
Ανόρθωση Βόλου – Ίωνας 71-67
Γ.Σ. Βόλου – ΑΕΒ Διμηνίου 92-46
Ρεπό: Δήμητρα Ευξεινούπολης

5η Αγωνιστική
Ίωνας – Δήμητρα Ευξεινούπολης  20-0 α.α.
ΑΕΒ Διμηνίου – Ανόρθωση Βόλου 35-97
Ρεπό: Γ.Σ. Βόλου

2ος Όμιλος

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η
1 Γ.Σ.ΑΛΜΥΡΟΥ 8 4 4 0
2 ΑΓΡΙΑ 7 4 3 1
3 ΑΙΟΛΙΚΟΣ 6 4 2 2
4 ΑΝΑΛΗΨΗ 5 4 1 3
5 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ 4 4 0  4


1η Αγωνιστική
Αιολικός Βόλου – Γ.Σ. Αγριάς  42-58
Ανάληψη Βόλου – Γ.Σ. Αλμυρού 61-74
Ρεπό: Ελευθεριακός

2η Αγωνιστική 
Γ.Σ. Αγριάς – Ελευθεριακός  65-46
Γ.Σ. Αλμυρού – Αιολικός Βόλου  61-43
Ρεπό: Ανάληψη Βόλου

3η Αγωνιστική 
Ελευθεριακός – Γ.Σ. Αλμυρού  46-73
Αιολικός Βόλου – Ανάληψη Βόλου  71-47
Ρεπό: Γ.Σ. Αγριάς

4η Αγωνιστική 
Ανάληψη Βόλου – Ελευθεριακός 59-48
Γ.Σ. Αλμυρού – Γ.Σ. Αγριάς 83-77 (68-68κ.α.)
Ρεπό: Αιολικός Βόλου

5η Αγωνιστική
Ελευθεριακός – Αιολικός Βόλου 47-59
Γ.Σ. Αγριάς – Ανάληψη Βόλου 82-71
Ρεπό: Γ.Σ. Αλμυρού

3ος Όμιλος

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η
1 Γ.Σ.ΑΜΠΕΛΩΝΑ 8 4 4 0
2 SPORTS ACADEMY 7 4 3 1
3 Ν. ΚΕΡΑΥΝΟΣ 6 4 2 2
4 ΕΑΛ 5 4 1 3
5 ΦΟΙΒΟΣ 4 4 0 4

1η Αγωνιστική
Φοίβος Γιάννουλης – Νέος Κεραυνός Λάρισας  64-65
Sports Academy – ΕΑ Λάρισας  67-59
Ρεπό: Γ.Σ. Αμπελώνα

2η Αγωνιστική
Νέος Κεραυνός Λάρισας – Γ.Σ. Αμπελώνα  52-83
ΕΑ Λάρισας – Φοίβος Γιάννουλης  62-56
Ρεπό: Sports Academy

3η Αγωνιστική
Γ.Σ. Αμπελώνα – ΕΑ Λάρισας 69-47
Φοίβος Γιάννουλης – Sports Academy  56-67
Ρεπό: Νέος Κεραυνός Λάρισας

4η Αγωνιστική
Sports Academy- Γ.Σ. Αμπελώνα 48-78
ΕΑ Λάρισας – Νέος Κεραυνός Λάρισας  58-63
Ρεπό: Φοίβος Γιάννουλης

5η Αγωνιστική
Γ.Σ. Αμπελώνα – Φοίβος Γιάννουλης 71-52
Νέος Κεραυνός Λάρισας – Sports Academy 66-75 (64-64 κ.α.)
Ρεπό: ΕΑ Λάρισας

4ος Όμιλος

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η
1 ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 8 4 4 0
2 ΚΕΡΑΥΝΟΣ 7 4 3 1
3 Γ.Σ.ΝΙΚΑΙΑΣ 6 4 2 2
4 ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ 2018 5 4 1 3
5 ΣΟΥΦΛΑΡΙΑ 3 4 0 4

*Τα Σουφλάρια έχουν ένα μηδενισμό από τον αγώνα με τον Σπάρτακο

1η Αγωνιστική
ΑΟ Σουφλαρίων – Γ.Σ. Νίκαιας  56-78
Σπάρτακος Λάρισας – Κεραυνός Λάρισας 68-61
Ρεπό: Ερμής Αγιάς 2018

2η Αγωνιστική
Γ.Σ. Νίκαιας – Ερμής Αγιάς 2018  91-61
Κεραυνός Λάρισας – ΑΟ Σουφλαρίων 63-35
Ρεπό: Σπάρτακος Λάρισας

3η Αγωνιστική
Ερμής Αγιάς 2018 – Κεραυνός Λάρισας 59-82
ΑΟ Σουφλαρίων – Σπάρτακος 0-20 α.α.
Ρεπό: Γ.Σ. Νίκαιας

4η Αγωνιστική
Σπάρτακος Λάρισας – Ερμής Αγιάς 2018  84-34
Κεραυνός Λάρισας – Γ.Σ. Νίκαιας  85-71
Ρεπό: ΑΟ Σουφλαρίων

5η Αγωνιστική
Ερμής Αγιάς 2018 – ΑΟ Σουφλαρίων  63-44
Γ.Σ. Νίκαιας – Σπάρτακος Λάρισας  82-94
Ρεπό: Κεραυνός Λάρισας

5ος Όμιλος

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η
1 ΑΕΛ 8 4 4 0
2 ΜΥΤΙΚΑΣ 7 4 3 1
3 ΝΕΟΙ ΑΕΛ 6 4 2 2
4 ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 4 4 0 4
5 ΑΣΤΕΡΑΣ 4 4 1 3

*Ο Αστέρας έχει ένα μηδενισμό από τον αγώνα με την ΑΕΛ.


1η Αγωνιστική
Αστέρας Λάρισας – Ίκαρος Νεάπολης 61-49
Μύτικας Λάρισας – Νέοι ΑΕΛ 73-46
Ρεπό: ΑΕΛ

2η Αγωνιστική
Ίκαρος Νεάπολης  – ΑΕΛ  25-64
Νέοι ΑΕΛ – Αστέρας Λάρισας 54-46
Ρεπό: Μύτικας Λάρισας

3η Αγωνιστική
ΑΕΛ – Νέοι ΑΕΛ  76-38
Αστέρας Λάρισας – Μύτικας Λάρισας  43-81
Ρεπό: Ίκαρος Νεάπολης

4η Αγωνιστική
Μύτικας Λάρισας – ΑΕΛ  63-80
Νέοι ΑΕΛ – Ίκαρος Νεάπολης  58-53
Ρεπό: Αστέρας Λάρισας

5η Αγωνιστική
ΑΕΛ – Αστέρας Λάρισας 20-0 α.α.
Ίκαρος Νεάπολης  – Μύτικας Λάρισας  36-80
Ρεπό: Νέοι ΑΕΛ

6ος Όμιλος

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η
1 ΝΙΚΑΙΑ 2012 6 3 3 0
2 BC LARISA 5 3 2 1
3 ΚΡΟΝΟΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ 4 3 1 2
4 EΛAΣΣONA 3 3 0 3
5 ΑΕΤΟΙ 0 0 0 0


Αγωνιστική
Νίκαια 2012 – Αετοί Λάρισας (Αναβολή)
Κρόνος Τυρνάβου – BC Larissa  49-64
Ρεπό: ΓΣΕ Ελασσόνας

2η Αγωνιστική
Αετοί Λάρισας – ΓΣΕ Ελασσόνας (αναβολή)
BC Larissa – Νίκαια 2012  52-66
Ρεπό: Κρόνος Τυρνάβου

3η Αγωνιστική
ΓΣΕ Ελασσόνας – BC Larissa 56-64
Νίκαια 2012 – Κρόνος Τυρνάβου 70-44
Ρεπό: Αετοί Λάρισας

4η Αγωνιστική
Κρόνος Τυρνάβου – ΓΣΕ Ελασσόνας  49-45
BC Larissa – Αετοί Λάρισας (Αναβολή)
Ρεπό: Νίκαια 2012

5η Αγωνιστική
ΓΣΕ Ελασσόνας – Νίκαια 2012 55-77
Αετοί Λάρισας – Κρόνος Τυρνάβου (Αναβολή)
Ρεπό: BC Larissa

7ος Όμιλος

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η
1 Γ.Σ.ΓΟΜΦΩΝ 8 4 4 0
2 ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ 7 4 3 1
3 ΑΕΤ 6 4 2 2
4 Γ.Σ.ΜΟΥΖΑΚΙΟΥ 5 4 1 3
5 ΚΡΟΝΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 4 4 0 4


1η Αγωνιστική
Κρόνος Τρικάλων  – ΑΟ Καλαμπάκας 58-83
Άρης Τρικάλων – ΓΣ Μουζακίου 71-67
Ρεπό: Γόμφοι

2η Αγωνιστική
ΑΟ Καλαμπάκας – ΓΣ Γόμφοι 47-84
ΓΣ Μουζακίου – Κρόνος Τρικάλων 65-55
Ρεπό: Άρης Τρικάλων

3η Αγωνιστική
ΓΣ Γόμφοι – ΓΣ Μουζακίου 101-28
Κρόνος Τρικάλων – Άρης Τρικάλων  50-104
Ρεπό: ΑΟ Καλαμπάκας

4η Αγωνιστική
Άρης Τρικάλων – ΓΣ Γόμφοι  45-92
ΓΣ Μουζακίου- ΑΟ Καλαμπάκας  52-79
Ρεπό: Κρόνος Τρικάλων

5η Αγωνιστική
ΓΣ Γόμφοι – Κρόνος Τρικάλων  92-47
ΑΟ Καλαμπάκας – Άρης Τρικάλων 62-53
Ρεπό: Γ.Σ. Μουζακίου

8ος Όμιλος

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η
1 Α.Ο.Τ. 6 3 3 0
2 Γ.Σ.ΣΟΦΑΔΩΝ 5 3 2 1
3 ΔΑΝΑΟΙ 4 3 1 2
4 ΓΑΣ ΠΑΛΑΜΑ 3 3 0 3

1η Αγωνιστική
ΓΑΣ Παλαμά – ΓΣ Σοφάδων 56-78
Α.Ο.Τρίκαλα– Δαναοί 70-38

2η Αγωνιστική
Δαναοί – ΓΑΣ Παλαμά  72-62
ΓΣ Σοφάδων – Α.Ο.Τρίκαλα  55-77

3η Αγωνιστική
ΓΑΣ Παλαμά – Α.Ο.Τρίκαλα 60-70
Δαναοί  – ΓΣ Σοφάδων 62-77