ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
  1. Συλλυπητήρια ανακοίνωση για τον πρόωρο χαμό του  Δημήτρη Γκίμα.
  2. Επιστολή της ΕΣΚΑΘ προς την ΕΟΚ.
  3. Η ΕΟΚ ανακοίνωσε την οριστική διακοπή των πρωταθλημάτων της περιόδου 2019-2020.
  4. Συλλυπητήρια ανακοίνωση για την απώλεια του Παναγιώτη Καραγκούνη.
  5. ΑΝΑΒΟΛΗ ΑΓΩΝΩΝ ΕΣΚΑΘ

ΠΑΙΔΩΝ ΜΑΓΝΗΣΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2019-2020

Τελικός Μαγνησίας

Ίωνας – Γ.Σ.Σκιάθου 70-56 (53-53 κ.α.)

Β΄ΦΑΣΗ

Τα ζευγάρια που προέκυψαν μετά την πρώτη φάση  είναι: 

Αιολικός – Γ.Σ.Σκιάθου 52-61

Γ.Σ.Βόλου – Ίωνας 69-70 β΄παρ. (52-52κ.α. , 59-59 α΄παρ.)

Α΄ΦΑΣΗ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η
1 Γ.Σ.ΒΟΛΟΥ 25 14 11 3
2 ΑΙΟΛΙΚΟΣ  24 14 10 4
3 Γ.Σ.ΣΚΙΑΘΟΥ  24 14 10 4
4 ΙΩΝΑΣ 23 14 9 5
5 ΑΕΒΔ 22 14 8 6
6 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 20 14 6 8
7 ΤΙΤΑΝΕΣ ΑΛΜΥΡΟΥ 16 14 2 12
8 ΑΝΑΛΗΨΗ 14 14 0 14

 

1ος ΓΥΡΟΣ

1η Αγωνιστική

ΑΕΒΔ  – Γ.Σ.Σκιάθου  33-59

Ίωνας – Νίκη Βόλου 66-65

Γ.Σ.Βόλου – Αιολικός  62-46

Τιτάνες Αλμυρού  – Ανάληψη 50-31

2η Αγωνιστική

Γ.Σ.Σκιάθου – Γ.Σ.Βόλου 63-38

Ανάληψη  – Ίωνας 44-66

ΑΕΒΔ  – Νίκη Βόλου 61-51

Αιολικός  – Τιτάνες Αλμυρού 88-45

3η Αγωνιστική

Ίωνας – Αιολικός 61-81

Τιτάνες Αλμυρού – Σκιάθος  41-57

Γ.Σ.Βόλου – ΑΕΒΔ 50-43

Νίκη Βόλου -Ανάληψη  44-38

4η Αγωνιστική

Αιολικός – Ανάληψη 94-38

ΑΕΒΔ  – Τιτάνες Αλμυρού  93-67

Σκιάθος – Ίωνας 73-47

Γ.Σ.Βόλου – Νίκη Βόλου 58-50

5η Αγωνιστική

Νίκη Βόλου – Αιολικός 48-65

Ανάληψη – Σκιάθος 49-54

Ίωνας – ΑΕΒΔ 52-72

Τιτάνες Αλμυρού – Γ.Σ.Βόλου 47-73

 

6η Αγωνιστική

Γ.Σ.Βόλου – Ίωνας 56-46

ΑΕΒΔ – Ανάληψη 80-55

Τιτάνες Αλμυρού – Νίκη Βόλου 47-65

Σκιάθος – Αιολικός 43-61

 

7η Αγωνιστική

Ίωνας – Τιτάνες Αλμυρού 75-57

Ανάληψη – Γ.Σ.Βόλου 25-75

Νίκη Βόλου – Σκιάθος 46-50

Αιολικός – ΑΕΒΔ 64-85

 

2ος ΓΥΡΟΣ

1η Αγωνιστική

Νίκη Βόλου – Ίωνας 51-78

Ανάληψη – Τιτάνες Αλμυρού 58-62

Αιολικός – Γ.Σ.Βόλου 64-55

Σκιάθος – ΑΕΒΔ 67-55

 

2η Αγωνιστική

Νίκη Βόλου – ΑΕΒΔ 76-73

Ίωνας – Ανάληψη 79-40

Τιτάνες Αλμυρού – Αιολικός 55-69

Γ.Σ.Βόλου – Σκιάθος 57-51

 

3η Αγωνιστική

Σκιάθος – Τιτάνες Αλμυρού 54-42

ΑΕΒΔ – Γ.Σ.Βόλου 58-66

Ανάληψη – Νίκη Βόλου 32-55

Αιολικός – Ίωνας 63-59

 

4η Αγωνιστική

Ίωνας – Σκιάθος 50-49

Τιτάνες Αλμυρού – ΑΕΒΔ 56-70

Ανάληψη – Αιολικός 36-93

Νίκη Βόλου – Γ.Σ.Βόλου 47-56

 

5η Αγωνιστική

Σκιάθος – Ανάληψη 66-28

Γ.Σ.Βόλου – Τιτάνες Αλμυρού 56-39

ΑΕΒΔ – Ίωνας 48-68

Αιολικός – Νίκη Βόλου 46-51

 

6η Αγωνιστική

Αιολικός – Σκιάθος 61-52

Ανάληψη – ΑΕΒΔ 51-68

Ίωνας – Γ.Σ.Βόλου 57-43

Νίκη Βόλου – Τιτάνες Αλμυρού 60-35

 

7η Αγωνιστική

Σκιάθος – Νίκη Βόλου 63-50

ΑΕΒΔ – Αιολικός 64-63

Γ.Σ.Βόλου – Ανάληψη 75-38

Τιτάνες Αλμυρού – Ίωνας 69-71

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η
1 Γ.Σ.ΑΛΜΥΡΟΥ 20 11 9 2
2 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ Β’ 19 10 9 1
3 ΙΩΝΑΣ Β΄ 18 10 8 2
4 BC VOLOS 17 10 7 3
5 Γ.Σ.ΒΟΛΟΥ Β’ 17 11 6 5
6 ΑΓΡΙΑ 16 11 5 6
7 ΑΝΟΡΘΩΣΗ 15 9 6 3
8 ΟλΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ 15 10 5 5
9 Γ.Σ.ΒΟΛΟΥ Γ’ 13 11 2 9
10 AIOΛΙΚΟΣ Β’ 11 9 2 7
11 ΔΗΜΗΤΡΙΑΣ 9 9 0 9
12 ΟλΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ Β΄ 7 7 0 7

 

1η Αγωνιστική

BC Volos – Γ.Σ.Βόλου Γ΄ 51-29

Γ.Σ.Βόλου Β΄ – Νίκη Βόλου Β΄ 27-38

Αγριά – Δημητριάς 71-21

Αιολικός Β΄- Ιωνας Β΄36-51

Ολυμπιονίκης Β’ – Γ.Σ.Αλμυρού 42-69

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ ΒΟΛΟΥ ΑΕΣ.ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ (Αναβολή)

2η Αγωνιστική

ΑΛΜΥΡΟΥ ΓΣ ΑΙΟΛΙΚΟΣ Β 49-38

ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ Β 63-28

ΓΣ ΝΙΚΗ Β Γ.Σ.ΑΓΡΙΑΣ 38-34

ΑΣΔΗΜΗΤΡΙΑΣ ΜΓΣ.ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ ΒΟΛ 16-97

ΙΩΝΑΣ Β ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΠΟΛ ΚΛΑ 57-34

Γ.Σ.Βόλου Γ’ – Γ.Σ.Βόλου Β’ 22-44

3η Αγωνιστική

ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΑΣΔΗΜΗΤΡΙΑΣ 50-41

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ ΒΟΛΟΥ ΓΣ ΝΙΚΗ Β 31-38

Γ.Σ.ΑΓΡΙΑΣ ΓΣΒΟΛΟΥ Γ 43-28

ΓΣ ΒΟΛΟΥ Β ΑΣΙΩΝΑΣ Β 47-48

ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΠΟΛ ΚΛΑΜΠ ΑΙΟΛΙΚΟΣ Β 70-35

ΑΛΜΥΡΟΥ ΓΣ ΑΕΣ.ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ Β 85-13

4η Αγωνιστική

ΙΩΝΑΣ Β Γ.Σ.ΑΓΡΙΑΣ 62-58

ΓΣ ΝΙΚΗ Β ΑΕΣ.ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ (Αναβολή)

ΓΣΒΟΛΟΥ Γ ΜΓΣ.ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ ΒΟΛΟΥ 33-38

ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΒΟΛΟΥ Β ΓΣ ΒΟΛΟΥ Β 31-45

ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΠΟΛ ΚΛΑΜΠ ΑΛΜΥΡΟΥ ΓΣ 49-55

ΔΗΜΗΤΡΙΑΣ ΑΕΣ.ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ Β (Αναβολή)

 

5η Αγωνιστική

ΑΕΣ.ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΓΣΒΟΛΟΥ Γ 48-35

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ ΒΟΛΟΥ ΑΣΙΩΝΑΣ Β 47-64

Γ.Σ.ΑΓΡΙΑΣ ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΒΟΛΟΥ Β 56-33

ΓΣ ΒΟΛΟΥ Β ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΠΟΛ ΚΛΑΜΠ 33-44

ΑΛΜΥΡΟΥ ΓΣ – ΑΣΔΗΜΗΤΡΙΑΣ 87-12

ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ Β ΓΣ ΝΙΚΗ Β 26-81

 

6η Αγωνιστική

ΙΩΝΑΣ Β ΑΕΣ.ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ 52-50

ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΒΟΛΟΥ Β .ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ ΒΟΛΟΥ (Αναβολή)

ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΠΟΛ ΚΛΑΜΠ Γ.Σ.ΑΓΡΙΑΣ 48-29

ΓΣ ΒΟΛΟΥ Β ΑΛΜΥΡΟΥ ΓΣ 28-46

ΓΣΒΟΛΟΥ Γ ΑΕΣ.ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ Β 70-27

ΓΣ ΝΙΚΗ Β ΑΣΔΗΜΗΤΡΙΑΣ 86-22

7η Αγωνιστική

ΑΕΣ.ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΑΙΟΛΙΚΟΣ Β 68-66

ΜΓΣ.ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΠΟΛ ΚΛΑΜΠ 51-77

Γ.Σ.ΑΓΡΙΑΣ ΓΣ ΒΟΛΟΥ Β 36-39

ΑΛΜΥΡΟΥ ΓΣ ΓΣ ΝΙΚΗ Β 49-47

ΑΕΣ.ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ Β ΑΣΙΩΝΑΣ Β (αναβολή)

ΑΣΔΗΜΗΤΡΙΑΣ ΓΣΒΟΛΟΥ Γ 25-72

 

8η Αγωνιστική

Γ.Σ.ΑΓΡΙΑΣ ΑΛΜΥΡΟΥ ΓΣ 49-35

ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΒΟΛΟΥ Β ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ Β 90-35

ΙΩΝΑΣ Β ΑΣΔΗΜΗΤΡΙΑΣ 58-19

ΓΣΒΟΛΟΥ Γ ΓΣ ΝΙΚΗ Β 32-44

ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΠΟΛ ΚΛΑΜΠ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ 49-44

ΓΣ ΒΟΛΟΥ Β ΜΓΣ.ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ ΒΟΛΟΥ 48-57

 

9η Αγωνιστική

ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΓΣ ΒΟΛΟΥ Β 45-47

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ ΒΟΛΟΥ Γ.Σ.ΑΓΡΙΑΣ 73-54

ΑΛΜΥΡΟΥ ΓΣ ΓΣΒΟΛΟΥ Γ 53-31

ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ Β ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΠΟΛ ΚΛΑΜΠ (Αναβολή)

ΑΣΔΗΜΗΤΡΙΑΣ ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΒΟΛΟΥ Β (Αναβολή)

ΓΣ ΝΙΚΗ Β ΙΩΝΑΣ Β 45-42

 

10η Αγωνιστική

Γ.Σ.ΑΓΡΙΑΣ ΑΕΣ.ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ 49-50

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ ΒΟΛΟΥ ΑΛΜΥΡΟΥ ΓΣ 56-46

ΓΣ ΒΟΛΟΥ Β ΑΕΣ.ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ Β 76-17

ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΠΟΛ ΚΛΑΜΠ ΑΣΔΗΜΗΤΡΙΑΣ 77-19

ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΒΟΛΟΥ Β ΓΣ ΝΙΚΗ Β 39-40

ΙΩΝΑΣ Β ΓΣΒΟΛΟΥ Γ 41-34

 

11η Αγωνιστική

ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ 57-71

ΑΛΜΥΡΟΥ ΓΣ ΑΣΙΩΝΑΣ Β 67-37

ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ Β Γ.Σ.ΑΓΡΙΑΣ 18-63

ΔΗΜΗΤΡΙΑΣ ΓΣ ΒΟΛΟΥ Β Η-Ν

ΓΣ ΝΙΚΗ Β ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΠΟΛ ΚΛ 47-44

ΓΣΒΟΛΟΥ Γ ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΒΟΛΟΥ Β Η-Ν