Αποτελέσματα – Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ 25-26/1/2020

by billkara

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα

2ος Γύρος

2η Αγωνιστική 

Νίκαια 2012-Αστέρας  100-67

Κεραυνός-Γ.Σ.Αλμυρού  64-80

Αγριά-Ελευθεριακός  84-61

Αιολικός-ΑΕΒΔ 54-47

Φοίβος-Σπάρτακος  77-84

Γ.Σ.Βόλου-Ίωνας 58-63

Βαθμολογία

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ ΕΠ. ΑΜ. Δ
1 Γ.Σ.ΑΛΜΥΡΟΥ 25 13 12 1 51 70 1028 813   215
2 AGRIA BC 24 13 11 2 61 51 949 720    229
3 ΑΙΟΛΙΚΟΣ 23 13 10 3 51 52 828 719    109
4 ΙΩΝΑΣ 22 13 9 4 42 52 848 781    67
5 ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΛΑΡ. 22 13 9 4 42 52 872 845   27
6 ΝΙΚΑΙΑ 2012 22 13 9 4 52 42 991 883    108
7 ΦΟΙΒΟΣ 19 13 6 7 52 15 927 930    -3
8 Γ.Σ.ΒΟΛΟΥ 18 13 5 8 25 33 846 841    5
9 ΚΕΡΑΥΝΟΣ 16 13 3 10 34 06 833 947   -114
10 Α.Ε.Β.ΔΙΜΗΝΙ 15 13 2 11 25 06 727 865   138
11 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ 13 13 2 11 24 07 802 929   127
12 ΑΣΤΕΡΑΣ 13 13 0 13 0-6 07 705 1083  –378

* Ο Ελευθεριακός έχει -2 βαθμούς γιατί σύμφωνα με την προκήρυξη  δεν έχει ομάδα στο πρωτάθλημα παίδων η εφήβων.

3η Αγωνιστική 

Σπάρτακος-Αγριά

Ίωνας-Φοίβος

Γ.Σ.Αλμυρού-Γ.Σ.Βόλου

Αστέρας-Κεραυνός

Αιολικός-Νικαια 2012

Ελευθεριακός-ΑΕΒΔ

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα

2ος Γύρος

2η αγωνιστική 

ΓΣ Ελασσόνας – ΓΣ Αμπελώνα 57-93

Γόμφοι – ΑΕΤ 66-50

ΑΟ Τρίκαλα – ΑΟ Καλαμπάκας  86-67

Μύτικας Λάρισας– ΑΕΛ  62-86

Δαναοί Τρικάλων – ΓΣ Σοφάδων  62-77

Sports Academy – ΓΣ Νίκαιας  83-94

Βαθμολογία

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η ΕΝ ΕΚ ΕΠ. ΑΜ. Δ
1 Γ.Σ.ΓΟΜΦΟΙ  26 13 13 0 70 60   959 665   294
2 Γ.Σ.ΑΜΠΕΛΩΝΑ 25 13 12 1 70 51 1015 753   262
3 Α.Ο.ΤΡΙΚΑΛΑ  (5) 22 13 9 4 5-2 4-2 933 821   112
4 Γ.Σ.ΣΟΦΑΔΕΣ (4) 22 13 9 4 42 52 984 862   122
5 Α.Ε.Λ (3) 22 13 9 4 3-2 62 966 804   162
6 Α.Ο.ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ 19 13 7 6 42 34 880 896    -16
7 Γ.Σ.ΝΙΚΑΙΑΣ 18 13 5 8 3-3 25 1063   1210  -147
8 Α.Ε.Τ 17 13 4 9 3-4 15 845 955   -110
9 ΜΥΤΙΚΑΣ 17 13 4 9 34 1-5 823 925   -102
10 Γ.Σ. ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ 16 13 3 10 24 16 732 997  -265
11 ΔΑΝΑΟΙ 16 13 3 10 0-7 3-3 762 909  -147
12 SPORTS ACADEMY 13 13 0 13 0-7 06 796 978  -182


* Ο Α.Ο.ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ ξεκινά το πρωτάθλημα με -1 βαθμό από την περσινή τιμωρία του στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής.

3η αγωνιστική 

Άρης Τρικάλων – Sports Academy

ΑΕΛ – Γόμφοι

ΓΣ Σοφάδων – Μύτικας Λάρισας

ΑΟ Καλαμπάκας – Δαναοί Τρικάλων

ΓΣ Ελασσόνας – ΑΟ Τρίκαλα

ΓΣ Νίκαιας – ΓΣ Αμπελώνα

0 comment
0

Related Articles