Αποτελέσματα – Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ 15-17/2/2020

by billkara

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα

2ος Γύρος

5η Αγωνιστική

Ίωνας-Ελευθεριακός 70-64

Γ.Σ.Αλμυρού-Αγριά 81-74

Νικαια 2012-Κεραυνός 80-74

Αιολικός-Γ.Σ.Βόλου 64-73

Σπάρτακος-ΑΕΒΔ 78-63

Αστέρας-Φοίβος 50-71

Βαθμολογία

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ ΕΠ. ΑΜ. Δ
1 Γ.Σ.ΑΛΜΥΡΟΥ 31 16 15 1 71 80 1279 996   283
2 AGRIA BC 29 16 13 3 71 62 1153 893    260
3 ΙΩΝΑΣ 27 16 11 5 62 53 1058 972    86
4 ΑΙΟΛΙΚΟΣ 27 16 11 5 62 53 1044 908    136
5 ΝΙΚΑΙΑ 2012 27 16 11 5 62 53 1179 1103    76
6 ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΛΑΡ. 27 16 11 5 53 62 1063 1045     18
7 ΦΟΙΒΟΣ 23 16 7 9 53 26 1133 1165    -32
8 Γ.Σ.ΒΟΛΟΥ 23 16 7 9 35 44 1042 1014    28
9 ΚΕΡΑΥΝΟΣ 21 16 5 11 44 17 1053 1140   -87
10 Α.Ε.Β.ΔΙΜΗΝΙ 18 16 2 14 26 08 890 1059   169
11 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ 17 16 3 13 35 08 990 1114   124
12 ΑΣΤΕΡΑΣ 16 16 0 16 0-8 08 840 1315  –475

* Ο Ελευθεριακός έχει -2 βαθμούς γιατί σύμφωνα με την προκήρυξη  δεν έχει ομάδα στο πρωτάθλημα παίδων η εφήβων.

6η Αγωνιστική 

ΑΕΒΔ-Κεραυνός

Γ.Σ.Βόλου-Νικαια 2012

Φοίβος-Αιολικός

Αγριά-Αστέρας

Ελευθεριακός-Γ.Σ.Αλμυρού

Σπάρτακος-Ίωνας

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα

2ος Γύρος

5η Αγωνιστική 

ΓΣ Σοφάδων – Sports Academy 83-53

ΑΟ Καλαμπάκας – Γόμφοι 55-66

ΓΣ Ελασσόνας – Μύτικας Λάρισας 61-67

ΑΕΤ – ΓΣ Αμπελώνα 49-85

ΑΕΛ – ΓΣ Νίκαιας 87-65

ΑΟ Τρίκαλα – Δαναοί Τρικάλων 73-39

Βαθμολογία

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η ΕΝ ΕΚ ΕΠ. ΑΜ. Δ
1 Γ.Σ.ΓΟΜΦΟΙ  31 16 15 1 71 80  1142 837   305
2 Γ.Σ.ΑΜΠΕΛΩΝΑ 30 16 14 2 71 71 1260 932   328
3 Γ.Σ.ΣΟΦΑΔΕΣ 28 16 12 4 62 62 1211 1036   175
4 Α.Ο.ΤΡΙΚΑΛΑ  28 16 12 4 6-2 62 1154 970   184
5 Α.Ε.Λ 27 16 11 5 43 72 1173 989   184
6 Α.Ο.ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ 22 15 8 7 53 34 993 1011    -18
7 Α.Ε.Τ 22 16 6 10 45 25 1061 1188   -127
8 Γ.Σ.ΝΙΚΑΙΑΣ 21 16 5 11 3-5 26 1280   1497  -217
9 ΜΥΤΙΚΑΣ 20 15 5 10 34 26 959 1068  -109
10 ΔΑΝΑΟΙ 20 16 4 12 17 3-5 921 1086  -165
11 Γ.Σ. ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ 19 16 3 13 26 17 895 1219  -324
12 SPORTS ACADEMY 16 16 0 16 0-8 80 966 1199  -233


* Ο Α.Ο.ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ ξεκινά το πρωτάθλημα με -1 βαθμό από την περσινή τιμωρία του στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής.

6η Αγωνιστική 

ΓΣ Αμπελώνα – Δαναοί Τρικάλων

Μύτικας Λάρισας– ΑΟ Τρίκαλα

Γόμφοι – ΓΣ Ελασσόνας

Sports Academy – ΑΟ Καλαμπάκας

ΓΣ Νίκαιας – ΓΣ Σοφάδων

ΑΕΤ – ΑΕΛ

 

0 comment
0

Related Articles