ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
  1. Αποτελέσματα – Βαθμολογία Παγκορασίδων
  2. Αποτελέσματα – Βαθμολογία παιδικού Καρδίτσας και Τρικάλων (16-17/11/2019)
  3. Αποτελέσματα Εφηβικού και Παιδικού Λάρισας (16-17/11/2019)
  4. Αποτελέσματα Εφηβικού και παιδικού Μαγνησίας (16-17/11/2019)
  5. Αποτελέσματα -Βαθμολογίες πρωταθλήματος Νεανίδων και Κορασίδων (17/11/2019)

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

18 Νοεμβρίου 2019-16:13
Αποτελέσματα – Βαθμολογία Παγκορασίδων

Αποτελέσματα 1η Αγωνιστική ΑΜΠΕΛΩΝΟΣ ΓΣ – ΓΣΦΑΛΑΝΗΣ  14-80 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣ – ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ  34-70 Βαθμολογία Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η 1 ΦΑΛΑΝΗ 2 1 1 0 2 ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΛΑΡ. 2 1 1 0 3 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 1 1 0 1 4 ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ 1 1 0 1 5 Γ.Σ.ΤΙΤΑΝΕΣ 0 0 0 0

18 Νοεμβρίου 2019-16:12
Αποτελέσματα – Βαθμολογία παιδικού Καρδίτσας και Τρικάλων (16-17/11/2019)

ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ Αποτελέσματα  ΣΟΦΑΔΕΣ ΓΣ – ΤΙΤΑΝΕΣ ΓΣ 44-76 ΑΣΚ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 45-83 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΡΔ.2 – ΦΑΡΣΑΛΩΝ ΓΣ 51-41 Bαθμολογία Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η 1 ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡ. 6 3 3 0 2 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΡ.2 5 3 2 1 3 ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 5 3 2 1 4 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΡ.1 4 2 2 0…

18 Νοεμβρίου 2019-16:07
Αποτελέσματα Εφηβικού και Παιδικού Λάρισας (16-17/11/2019)

Τα αποτελέσματα του πρωταθλήματος Παίδων κα Εφήβων Λάρισας   είναι: ΕΦΗΒΙΚΟ Αποτελέσματα 3η Αγωνιστική ΝΙΚΑΙΑ 2012  – ΠΛΑΤΥΚΑΜΠΟΣ  75-35 Βαθμολογία Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η 1 ΠΕΛΑΡΓΟΣ 4 2 2 0 2 Γ.Σ.ΝΙΚΑΙΑΣ 4 3 1 2 3 ΠΕΛΑΣΓΙΩΤΙΣ 3 2 1 1 4 Ν. ΑΕΛ 3 2 1 1 5 ΚΡΟΝΟΣ ΤΥΡ. 3 2…

18 Νοεμβρίου 2019-16:02
Αποτελέσματα Εφηβικού και παιδικού Μαγνησίας (16-17/11/2019)

Τα αποτελέσματα του πρωταθλήματος Παίδων κα Εφήβων Μαγνησίας   είναι: ΕΦΗΒΙΚΟ 5η αγωνιστική Ολυμπιακος Βόλου – Ακαδημία Γ.Σ.Βόλου 59-47 Νίκη Βόλου  – Ανάληψη  71-48 Ολυμπιονίκης – Αιολικός 54-113 Τιτάνες Αλμυρού – Γ.Σ.Βόλου 64-62 Ρεπό:Ανόρθωση Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η 1 Γ.Σ.ΒΟΛΟΥ 9 5 4 1 2 ΑΙΟΛΙΚΟΣ 8 4 4 0 3 ΑΝΑΛΗΨΗ 8 5 3 2…

18 Νοεμβρίου 2019-15:57
Αποτελέσματα -Βαθμολογίες πρωταθλήματος Νεανίδων και Κορασίδων (17/11/2019)

ΝΕΑΝΙΔΩΝ Αποτελέσματα  1η Αγωνιστική ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ – Α.Ε.Β.ΔΙΜΗΝΙΟΥ  70-24 ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ  – ΟΛΥΜΠΙΑ (20-11/2019) ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η 1 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 2 1 1 0 2 ΑΕΒΔ 1 1 0 1 3 ΑΙΟΛΟΣ 0 0 0 0 4 ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡ. 0 0 0 0 5 ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 0 0 0 0   ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 1ος Όμιλος 2η…

18 Νοεμβρίου 2019-15:51
Αποτελέσματα – Βαθμολογία πρωταθλήματος ΕΣΚΑΘ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (17/11/2019)

Αποτελέσματα 2η Αγωνιστική ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – ΓΣ ΝΙΚΗ  46-52 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ – ΑΝΑΛΗΨΕΩΣ  63-26 ΙΩΝΙΚΟΣ  – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡ. 22-92 ΒΑΜΟΛΟΓΙΑ Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η 1 ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑ 4 2 2 0 2 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 4 2 2 0 3 ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 3 2 1 1 4 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 3 2 1 1 5…

18 Νοεμβρίου 2019-15:49
Αποτελέσματα – Βαθμολογία Β’ ΕΣΚΑΘ (2ος Όμιλος) 16-17/11/2019

Αποτελέσματα  3η Αγωνιστική ΚΑΣ Δεσκάτης – Νέοι ΑΣΚ 50-66 Ακαδημία Φούντας – Πράσινη Γωνιά 78-54 Αίολος Τρικάλων Κ21 – ΓΣ Φαλάνης  85-60 Ακαμάτες Φαρκαδόνας – Μαρίνος Αντύπας 29-76 ΓΣ Αγίου Κωνσταντίνου – Πελαργοί Λάρισας 37-56 Βαθμολογία Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η 1 ΜΑΡΙΝΟΣ ΑΝΤΥΠΑΣ 6 3 3 0 2 ΦΟΥΝΤΑΣ BC 6 3 3 0 3 ΑΙΟΛΟΣ Κ-21 5 3…

18 Νοεμβρίου 2019-15:48
Αποτελέσματα – Βαθμολογία Β’ ΕΣΚΑΘ (1ος Όμιλος) 16-17/11/2019

Αποτελέσματα  3η Αγωνιστική Ηρακλής Χάλκης-Γ.Σ.Φαρσάλων Κ-21  89-36 Σκόπελος-Αναγέννηση Καλοχωρίου 20-0 α.α. Άδμητος -Τιτάνες Αλμυρού 44-76 Πλατύκαμπος-Ολυμπιονίκης 55-51 Αρμένιο-Γ.Σ.Τυρνάβου 57-66 Βαθμολογία  Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η 1 ΤΙΤΑΝΕΣ ΑΛΜΥΡΟΥ 6 3 3 0 2 Γ.Σ.ΤΥΡΝΑΒΟΥ 6 3 3 0 3 ΑΡΜΕΝΙΟ 5 3 2 1 4 ΣΚΟΠΕΛΟΣ 5 3 2 1 5 ΑΔΜΗΤΟΣ ΒΕΛ. 4 3 1 2…

18 Νοεμβρίου 2019-15:46
Αποτελέσματα – Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) 17/11/2019

Αποτελέσματα 5η αγωνιστική  Απόλλων Καρδίτσας – Κρόνος Τυρνάβου 55-56 ΓΣ Μουζακίου  – Ολυμπιακός Καρδίτσας  51-44 ΕΑ Λάρισας– Σουφλάρια  48-35 ΓΑΣ Παλαμά – Νέος Κεραυνός  69-71 Φαλώρεια – Λάρισα BC 67-84 Ρεπό – Κρόνος Τρικάλων Βαθμολογία Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ ΕΠ. ΑΜ. Δ 1 ΕΑΛ 10 5 5 0 3–0 2–0 356 232    124…

18 Νοεμβρίου 2019-15:44
Αποτελέσματα – Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ) 17/11/2019

Αποτελέσματα 5η αγωνιστική  Σκιάθος-Ανάληψη  42-69 Ανόρθωση-Ιωλκία  75-68 (67-67κ.α.) Νέοι ΑΕΛ-Δήμητρα Ευξεινούπολης 59-58 Κενταυρος Ζαγοράς-Α.Σ.Φαρσάλων 62-61 Ίκαρος Νεάπολης-BC Volos  63-54 Ρεπό-Ερμής Αγιάς 2018 Βαθμολογία  Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ ΕΠ. ΑΜ. Δ 1 ΑΝΑΛΗΨΗ 10 5 5 0 2–0 3–0 359 263   96 2 ΑΝΟΡΘΩΣΗ 9 5 4 1 3–0 1–1 344 308   36 3 ΙΩΛΚΙΑ…

18 Νοεμβρίου 2019-15:42
Αποτελέσματα – Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) 16/11/2019

Αποτελέσματα 5η Αγωνιστική  Sports Academy – ΓΣ Σοφάδων  61-71 Γόμφοι – ΑΟ Καλαμπάκας  71-56 Μύτικας Λάρισας– ΓΣ Ελασσόνας 80-64 Δαναοί Τρικάλων – ΑΟ Τρίκαλα  49-75 ΓΣ Νίκαιας – ΑΕΛ 65-89 ΓΣ Αμπελώνα – ΑΕΤ  68-56 Βαθμολογία Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η ΕΝ ΕΚ ΕΠ. ΑΜ. Δ 1 Γ.Σ.ΓΟΜΦΟΙ  10 5 5 0 3–0 2–0  …

18 Νοεμβρίου 2019-15:40
Αποτελέσματα – Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ) 17/11/2019

Αποτελέσματα 5η Αγωνιστική  Αγριά-Γ.Σ.Αλμυρού  56-62 Φοίβος-Αστέρας 95-54 Γ.Σ.Βόλου-Αιολικός 46-56 Κεραυνός-Νίκαια 2012 66-70 Ελευθεριακός-Ίωνας 47-68 ΑΕΒΔ-Σπάρτακος 56-69 Βαθμολογία Α/Α ΟΜΑΔΕΣ Β Α Ν Η ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ ΕΠ. ΑΜ. Δ 1 Γ.Σ.ΑΛΜΥΡΟΥ 10 5 5 0 2–0 3–0 400 315    85 2 AGRIA BC 9 5 4 1 2–1 2–0 349 255    94 3 ΝΙΚΑΙΑ 2012 9 5…

18 Νοεμβρίου 2019-14:46
Προσκόμιση φύλλων αγώνων από τους Διαιτητές

Υπενθυμίζεται για μια άλλη φορά, στους διαιτητές των Συνδέσμων Θεσσαλίας ότι θα πρέπει άμεσα, να προσκομίζουν στα κατά τόπους γραφεία και υπεύθυνους της ΕΣΚΑΘ τα φύλλα αγώνων όλων των αγώνων πρωταθλημάτων της ένωσης , που διευθύνουν. Στα πλαίσια της εύρυθμης λειτουργίας των υπηρεσιών της ΕΣΚΑΘ, οι διαιτητές έχουν την υποχρέωση σε σύντομο χρονικό διάστημα από…

18 Νοεμβρίου 2019-14:35
Αγώνας αναπτυξιακού μεταξύ κλιμακίων Καρδίτσας – Τρικάλων

Στα πλαίσια του αναπτυξιακού προγράμματος της Ε.Ο.Κ. η ΕΣΚΑΘ θα πραγματοποιήσει αγώνα μεταξύ των κλιμακίων Καρδίτσας και Τρικάλων . Ο αγώνας θα διεξαχθεί , το Σάββατο 23 Νοεμβρίου και ώρα 14:00 στο κλειστό γυμναστήριο Καρδίτσας. Ο περιφερειακός ομοσπονδιακός προπονητής του κλιμακίου Δυτικής Θεσσαλίας, Ευάγγελος Τζέλλας κάλεσε για την αναμέτρηση τους παρακάτω αθλητές : Ν.Καρδίτσας: Γκαντής…

15 Νοεμβρίου 2019-13:52
Αποτελέσματα προημιτελικών κυπέλλου ΕΣΚΑΘ

Ολοκληρώθηκαν χθές οι 3 από τις 4 αναμετρήσεις  των πρώτων αγώνων της προημιτελικής φάσης του κυπέλλου ΕΣΚΑΘ . Αναλυτικά τα  αποτελέσματα: 1ος Αγώνας AEΛ-AOT 57-63  Γ.Σ.Γόμφων – Ανόρθωση 98-53 Γ.Σ.Σοφάδων – Σπάρτακος 77-58 20/11/2019 Κλ. Αμπελ. 19:00 Γ.Σ.Αμπελώνα – Γ.Σ.Αλμυρού 2ος Αγώνας 20/11/2019 Δημοτικό Τρικ. 20:00 AOT-AEΛ

13 Νοεμβρίου 2019-18:10
Ορισμοί Διαιτητών – Κριτών Κυπέλλου ΕΣΚΑΘ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΣΚΑΘ Τετάρτη 13/11/2019 13/11/2019 ΕΑΚΛ 18:30 AEΛ-AOT Διαιτητές: Κοντογιάννης – Γιατρόπουλος Κριτές:Νανούλη- Ιωάννου- Παπαδημητρίου Πέμπτη 14/11/2019 14/11/2019 Κλ. Σοφάδων 20:00 Γ.Σ.Σοφάδων – Σπάρτακος Διαιτητές: Παγώνης – Γεωργούλης Κριτές: Κοντούλης – Καβάλας – Σακελλαρίου 14/11/2019 Κλ. Μουζακίου 18:30 Γ.Σ.Γόμφων – Ανόρθωση Διαιτητές: Ξέρας – Παζώλης Κριτές: Μήνου – Τσούκας – Χάρμπας