ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
  1. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΑ Α1 ΕΣΚΑΘ (2-3/3/2024) – ΣΥΝΕΧΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
  2. ΟΡΙΣΜΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ – ΚΡΙΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΕΣΚΑΘ (29/2-3/3/2024)
  3. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΕΣΚΑΘ (29/2-3/3/2024)
  4. Προπόνηση Κλιμακίου Ν. Λάρισας
  5. Σεμινάριο προπονητών καλαθοσφαίρισης ΕΟΚ/ΕΣΚΑΘ

Α2 2ος ΟΜΙΛΟΣ ΕΣΚΑΘ 2022-2023

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

P W L Pts
1 ΓΣ ΕΝΩΣΗ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ 16 15 1 31
2 ΕΑ ΛΑΡΙΣΗΣ 16 11 5 27
3 ΓΣ ΠΑΣΙΑΛΗΣ 16 9 7 25
4 ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 16 9 7 25
5 ΑΚΑΔ. ΚΑΛ/ΣΗΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 16 8 8 24
6 ΑΟ ΒΑΛΙΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ 16 8 8 24
7 ΑΟ ΠΕΛΑΣΓΙΩΤΙΣ 16 6 10 22
8 ΚΡΟΝΟΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ 16 3 13 19
9 ΑΟ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ 16 3 13 19

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1η αγωνιστική (8-9/10/2022)

ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΑΟ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ ΑΚ. ΚΑΛ/ΣΗΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 49 54
ΑΟ ΠΕΛΣΓΙΩΤΙΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 55 46
ΚΡΟΝΟΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ ΓΣ ΠΑΣΙΑΛΗΣ 47 53
ΕΝΩΣΗ ΕΛΑΣΟΝΟΣ ΒΑΛΙΟΣ ΓΙΑ. 63 53

2η αγωνιστική (15-16/10/2022)

ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΑΚ. ΚΑΛ/ΣΗΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΕΑ ΛΑΡΙΣΗΣ 48 49
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΑΟ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ 52 49
ΓΣ ΠΑΣΙΑΛΗΣ ΑΟ ΠΕΛΑΣΓΙΩΤΙΣ 67 65
ΒΑΛΙΟΣ ΓΙΑΝ. ΚΡΟΝΟΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ 62 46
3η αγωνιστική (22-23/11/2022)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΕΑ ΛΑΡΙΣΗΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 81 74
ΑΟ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ ΓΣ ΠΑΣΣΙΑΛΗΣ 47 59
ΑΟ ΠΕΛΑΣΓΙΩΤΙΣ ΒΑΛΙΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ 52 60
ΚΡΟΝΟΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ ΕΝΩΣΗ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ 49 75
4η αγωνιστική (29-30/10/2022)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΓΣ ΠΑΣΙΑΛΗΣ ΕΑ ΛΑΡΙΣΗΣ 65 67
ΒΑΛΙΟΣ ΓΙΑΝ. ΑΟ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ 69 54
ΕΝΩΣΗ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ ΑΟ ΠΕΛΑΣΓΙΩΤΙΣ 71 58
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔ. ΑΚΑΔ. ΚΑΛ/ΣΗΣ . ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 79 75
5η αγωνιστική (5-6/11/2022)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΕΑ ΛΑΡΙΣΗΣ ΒΑΛΙΟΣ ΓΙΑΝ. 68 61
ΑΟ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ ΕΝΩΣΗ ΕΛΑΣΟΝΑΣ 72 79
ΑΟ ΠΕΛΑΣΓΙΩΤΙΣ ΚΡΟΝΟΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ 72 54
ΑΚ. ΚΑΛ/ΣΗΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΓΣ ΠΑΣΙΑΛΗΣ 67 65
6η αγωνιστική (19-20/11/2022)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΕΛΑΣΣΟΝΑ  ΕΑ ΛΑΡΙΣΗΣ 66 56
ΚΡΟΝΟΣ ΤΥΡΝ. ΑΟ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ 59 46
ΒΑΛΙΟΣ ΓΙΑΝ. ΑΚ. ΚΑΛ/ΣΗΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 75 49
ΓΣ ΠΑΣΙΑΛΗΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔ. 59 69
7η αγωνιστική (26-27/11/2022)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΕΑ ΛΑΡΙΣΗΣ ΚΡΟΝΟΣ ΤΥΡΝ. 79 59
ΑΟ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ ΑΟ ΠΕΛΑΣΓΙΩΤΙΣ 67 61
ΑΚ. ΚΑΛ/ΣΗΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑ 49 76
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔ. ΒΑΛΙΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ 75 74
8η αγωνιστική (3-4/12/2022)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΑΟ ΠΕΛΑΣΓΙΩΤΙΣ ΕΑ ΛΑΡΙΣΗΣ 68 75
ΚΡΟΝΟΣ ΤΥΡΝ. ΑΚ. ΚΑΛ/ΣΗΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 66 75
ΕΛΑΣΣΟΝΑ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔ. 69 58
ΒΑΛΙΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΓΣ ΠΑΣΙΑΛΗΣ 66 54
9η αγωνιστική (10-11/12/2022)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΕΑ ΛΑΡΙΣΗΣ ΑΟ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ 71 53
ΑΚ. ΚΑΛ/ΣΗΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΑΟ ΠΕΛΑΣΓΙΩΤΙΣ 73 52
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔ. ΚΡΟΝΟΣ ΤΥΡΝ. 84 40
ΓΣ ΠΑΣΙΑΛΗΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑ 56 68

Β’ ΓΥΡΟΣ

10η αγωνιστική (7-8/1/2023)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΓΣ ΠΑΣΣΙΑΛΗΣ ΚΡΟΝΟΣ ΤΥΡΝ. 80 57
ΑΚ. ΚΑΛ/ΣΗΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΑΟ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ 75 36
ΒΑΛΙΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑ 39 52
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔ. ΑΟ ΠΕΛΑΣΓΙΩΤΙΣ 75 76
11η αγωνιστική (14-15/1/2023)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΚΡΟΝΟΣ ΤΥΡΝ. ΒΑΛΙΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ 52 59
ΕΑ ΛΑΡΙΣΗΣ ΑΚ. ΚΑΛ/ΣΗΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 66 54
ΑΟ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔ. 50 81
ΑΟ ΠΕΛΑΣΓΙΩΤΙΣ ΓΣ ΠΑΣΣΙΑΛΗΣ 49 51
12η αγωνιστική (21-22/1/2023)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΕΛΑΣΣΟΝΑ ΚΡΟΝΟΣ ΤΥΡΝ. 88 57
ΒΑΛΙΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΑΟ ΠΕΛΑΣΓΙΩΤΙΣ 51 54
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔ. ΕΑ ΛΑΡΙΣΗΣ 93 95
ΓΣ ΠΑΣΣΙΑΛΗΣ ΑΟ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ 72 49
13η αγωνιστική (28-29/1/2023)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΕΑ ΛΑΡΙΣΗΣ ΓΣ ΠΑΣΙΑΛΗΣ 63 54
ΑΟ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ ΒΑΛΙΟΣ ΓΙΑΝ. 52 63
ΑΟ ΠΕΛΑΣΓΙΩΤΙΣ ΕΝΩΣΗ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ 41 70
ΑΚΑΔ. ΚΑΛ/ΣΗΣ . ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔ. 79 87
14η αγωνιστική (4-5/2/2023)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΒΑΛΙΟΣ ΓΙΑΝ. ΕΑ ΛΑΡΙΣΗΣ 58 77
ΕΝΩΣΗ ΕΛΑΣΟΝΑΣ ΑΟ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ 99 50
ΚΡΟΝΟΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ ΑΟ ΠΕΛΑΣΓΙΩΤΙΣ 62 52
ΓΣ ΠΑΣΙΑΛΗΣ ΑΚ. ΚΑΛ/ΣΗΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 87 63
15η αγωνιστική (18-19/2/2023)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
 ΕΑ ΛΑΡΙΣΗΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑ 48 76
ΑΟ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ ΚΡΟΝΟΣ ΤΥΡΝ. 60 55
ΑΚ. ΚΑΛ/ΣΗΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΒΑΛΙΟΣ ΓΙΑΝ. 65 55
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔ. ΓΣ ΠΑΣΙΑΛΗΣ 70 81
16η αγωνιστική (4-5/3/2023)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΚΡΟΝΟΣ ΤΥΡΝ. ΕΑ ΛΑΡΙΣΗΣ 85 78
ΑΟ ΠΕΛΑΣΓΙΩΤΙΣ ΑΟ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ 68 52
ΕΛΑΣΣΟΝΑ ΑΚ. ΚΑΛ/ΣΗΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 71 55
ΒΑΛΙΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔ. 68 59
17η αγωνιστική (11-12/3/2023)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΕΑ ΛΑΡΙΣΗΣ ΑΟ ΠΕΛΑΣΓΙΩΤΙΣ 46 56
ΑΚ. ΚΑΛ/ΣΗΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΚΡΟΝΟΣ ΤΥΡΝ. 104 44
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔ. ΕΛΑΣΣΟΝΑ 60 49
ΓΣ ΠΑΣΙΑΛΗΣ ΒΑΛΙΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ 71 57
18η αγωνιστική (18-19/3/2023)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΑΟ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ ΕΑ ΛΑΡΙΣΗΣ 56 43
ΑΟ ΠΕΛΑΣΓΙΩΤΙΣ ΑΚ. ΚΑΛ/ΣΗΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 50 70
ΚΡΟΝΟΣ ΤΥΡΝ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔ. 49 59
ΕΛΑΣΣΟΝΑ ΓΣ ΠΑΣΙΑΛΗΣ 71 65