ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
  1. Ενημέρωση για την έννοια των γηγενών αθλητριών και αθλητών
  2. ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ W RISING STARS 2024_2025
  3. Το Μπάσκετ είναι στο αίμα μας
  4. ΟΡΙΣΜΟΣ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ – ΚΡΙΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΕΣΚΑΘ (31/5-2/6/2024)
  5. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΕΣΚΑΘ (31/5-2/6/2024)

Α2 1ος ΟΜΙΛΟΣ ΕΣΚΑΘ 2022-2023

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

P W L Pts
1 ΤΙΤΑΝΕΣ ΑΛΜΥΡΟΥ 16 13 3 29
2 ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 16 12 4 28
3 ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 16 11 5 27
4 ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΗΣ 16 10 6 26
5 ΛΕΟΝΤΑΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ 16 9 7 25
6 ΓΣ ΣΚΙΑΘΟΣ 16 7 9 23
7 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΖΑΓΟΡΑΣ 16 5 11 21
8 ΑΕΒΔ 16 3 13 19
9 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ 16 2 14 18

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1η αγωνιστική (8-9/10/2022)

ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΤΙΤΑΝΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ 69 64
ΓΣ ΣΚΙΑΘΟΥ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΖΑΓ. 79 45
ΑΕΒΔ ΛΕΟΝΤΑΣ 48 58
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. ΙΚΑΡΟΣ 70 65

2η αγωνιστική (15-16/10/2022)

ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΙΚΑΡΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ Χ. 55 51
ΛΕΟΝΤΑΣ ΓΣ ΣΚΙΑΘΟΥ 76 68
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΖΑΓ. ΤΙΤΑΝΕΣ 42 68
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. 43 59
3η αγωνιστική (22-23/10/2022) 
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΤΙΤΑΝΕΣ ΛΕΟΝΤΑΣ 80 44
ΑΕΒΔ ΙΚΑΡΟΣ 51 66
ΗΡΑΚΛΗΣ Χ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. 65 67
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΖΑΓ 56 61
4η αγωνιστική (29-30/11/2022) 
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΗΡΑΚΛΗΣ Χ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ 63 53
ΑΣΤΕΡΑΣ Λ. ΑΕΒΔ 74 56
ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΓΣ ΣΚΙΑΘΟΥ 57 43
ΛΕΟΝΤΑΣ Τ. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΖΑΓ 69 56
5η αγωνιστική (5-6/11/2022)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΤΙΤΑΝΕΣ ΙΚΑΡΟΣ 68 63
ΓΣ ΣΚΙΑΘΟΥ ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. 47 55
ΑΕΒΔ ΗΡΑΚΛΗΣ Χ. 49 61
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ ΛΕΟΝΤΑΣ 77 73
6η αγωνιστική (19-20/11/2022)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΑΕΒΔ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ 83 (60) 80 (60)
ΗΡΑΚΛΗΣ Χ. ΓΣ ΣΚΙΑΘΟΥ 70 56
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. ΤΙΤΑΝΕΣ 54 66
ΙΚΑΡΟΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΖΑΓ 66 50
7η αγωνιστική (26-27/11/2022)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΤΙΤΑΝΕΣ ΑΛΜ. ΗΡΑΚΛΗΣ Χ. 83 67
ΓΣ ΣΚΙΑΘΟΥ ΑΕΒΔ 70 43
ΛΕΟΝΤΕΣ ΤΥΡΝ. ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΠ. 55 79
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΖΑΓ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. 61 60
8η αγωνιστική (3-4/12/2022)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΓΣ ΣΚΙΑΘΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ 78 62
ΑΕΒΔ ΤΙΤΑΝΕΣ ΑΛΜ 68 75
ΗΡΑΚΛΗΣ Χ. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΖΑΓ. 64 42
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. ΛΕΟΝΤΕΣ ΤΥΡΝ. 75 86
9η αγωνιστική (10-11/12/2022)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΤΙΤΑΝΕΣ ΑΛΜ ΓΣ ΣΚΙΑΘΟΥ 58 53
ΛΕΟΝΤΕΣ ΤΥΡΝ. ΗΡΑΚΛΗΣ Χ. 63 57
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΖΑΓ. ΑΕΒΔ 63 56
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΠ.

Β’ ΓΥΡΟΣ

10η αγωνιστική (7-8/1/2023)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΖΑΓΟΡΑΣ ΓΣ ΣΚΙΑΘΟΣ 66 60
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΑΛΜ. 62 75
ΛΕΟΝΤΕΣ ΤΥΡΝ. ΑΕΒΔ 79 55
ΙΚΑΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. 69 43
11η αγωνιστική (14-15/1/2023)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΤΙΤΑΝΕΣ ΑΛΜ. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΖΑΓΟΡΑΣ 74 65
ΓΣ ΣΚΙΑΘΟΣ ΛΕΟΝΤΕΣ ΤΥΡΝ. 56 20
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ 71 50
ΗΡΑΚΛΗΣ Χ. ΙΚΑΡΟΣ 76 72
12η αγωνιστική (21-22/1/2023)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΖΑΓΟΡΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ 66 65
ΛΕΟΝΤΕΣ ΤΥΡΝ. ΤΙΤΑΝΕΣ ΑΛΜ. 71 62
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. ΗΡΑΚΛΗΣ Χ. 63 57
ΙΚΑΡΟΣ ΑΕΒΔ 68 35
13η αγωνιστική (28-29/1/2023) 
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ Χ. 38 47
ΑΕΒΔ ΑΣΤΕΡΑΣ Λ. 56 65
ΓΣ ΣΚΙΑΘΟΥ ΙΚΑΡΟΣ Ν. 64 53
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΖΑΓ ΛΕΟΝΤΑΣ Τ. 69 72
14η αγωνιστική (11-12/2/2023)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΙΚΑΡΟΣ ΤΙΤΑΝΕΣ 52 29
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. ΓΣ ΣΚΙΑΘΟΥ 62 35
ΗΡΑΚΛΗΣ Χ. ΑΕΒΔ 59 50
ΛΕΟΝΤΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ 82 45
15η αγωνιστική (18-19/2/2023)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ ΑΕΒΔ 66 79
ΓΣ ΣΚΙΑΘΟΥ ΗΡΑΚΛΗΣ Χ. 55 40
ΤΙΤΑΝΕΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. 76 66
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΖΑΓ ΙΚΑΡΟΣ 53 65
16η αγωνιστική (4-5/3/2023)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΗΡΑΚΛΗΣ Χ. ΤΙΤΑΝΕΣ ΑΛΜ. 101 75
ΑΕΒΔ ΓΣ ΣΚΙΑΘΟΥ 58 62
ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΠ. ΛΕΟΝΤΕΣ ΤΥΡΝ. 70 68
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΖΑΓ. 78 50
17η αγωνιστική (11-12/3/2023)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ ΓΣ ΣΚΙΑΘΟΥ 58 48
ΤΙΤΑΝΕΣ ΑΛΜ ΑΕΒΔ 74 45
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΖΑΓ. ΗΡΑΚΛΗΣ Χ. 44 65
ΛΕΟΝΤΕΣ ΤΥΡΝ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. 53 71
18η αγωνιστική (18-19/3/2023)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΓΣ ΣΚΙΑΘΟΥ ΤΙΤΑΝΕΣ ΑΛΜ 57 66
ΗΡΑΚΛΗΣ Χ. ΛΕΟΝΤΕΣ ΤΥΡΝ. 71 60
ΑΕΒΔ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΖΑΓ. 80 44
ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΠ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ 52 40