ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
  1. ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΕΣΚΑΘ
  2. Στην Γ’ εθνική η Ανόρθωση Βόλου
  3. Η ΕΑΛ Υπερπρωταθλήτρια Α2’ ΕΣΚΑΘ
  4. Πρωταθλητής Παίδων Θεσσαλίας ο Νέος Κεραυνός Λάρισας
  5. ΟΡΙΣΜΟΣ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΚΡΙΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΕΣΚΑΘ (20-24/4/2024)

Β’ ΕΣΚΑΘ 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ 2022-2023

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

P W L PF PA PD Pts
1 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ U23 14 13 1 967 809 158 27
2 ΑΕΔ ΠΛΑΤΥΚΑΜΠΟΥ 14 10 4 781 624 157 24
3 ΑΝΑΓ. ΑΡΜΕΝΙΟΥ 14 10 4 908 803 105 24
4 ΑΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ 14 9 5 841 754 87 23
5 ΙΩΛΚΙΑ 13 6 7 692 707 -15 18
6 ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ 13 2 11 791 922 -131 15
7 ΑΝΩ ΛΕΧΩΝΙΑ 14 3 11 705 913 -208 15
8 BC VOLOS 14 2 12 616 902 -286 14

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Α’ ΓΥΡΟΣ

1η αγωνιστική (22-23/10/2022)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΑΝΩ ΛΕΧΩΝΙΑ ΑΕΔ ΠΛΑΤΥΚΑΜΠΟΥ 0 20
ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ U23 53 80
ΙΩΛΚΙΑ BC VOLOS 46 35
ΑΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ ΑΝΑΓ. ΑΡΜΕΝΙΟΥ 62 49
2η αγωνιστική (29-30/10/2022)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ U23 ΑΝΩ ΛΕΧΩΝΙΑ 81 46
BC VOLOS ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ 64 71
ΑΝΑΓ. ΑΡΜΕΝΙΟΥ ΙΩΛΚΙΑ 45 38
ΑΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ ΑΕΔ ΠΛΑΤΥΚΑΜΠΟΥ 39 62
3η αγωνιστική (5-6/11/2022)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΑΝΩ ΛΕΧΩΝΙΑ BC VOLOS 45 54
ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΑΝΑΓ. ΑΡΜΕΝΙΟΥ 79(70) 83(70)
ΙΩΛΚΙΑ ΑΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ 54 49
ΑΕΔ ΠΛΑΤΥΚΑΜΠΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ U23 50 54
4η αγωνιστική (12-13/11/2022)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΑΝΑΓ. ΑΡΜΕΝΙΟΥ ΑΝΩ ΛΕΧΩΝΙΑ 79 46
ΑΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ 67 45
ΙΩΛΚΙΑ ΑΕΔ ΠΛΑΤΥΚΑΜΠΟΥ 64 55
BC VOLOS ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ U23 29 92
5η αγωνιστική (26-27/11/2022)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΑΝΩ ΛΕΧΩΝΙΑ ΑΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ 54 72
ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΙΩΛΚΙΑ 59 65
ΑΕΔ ΠΛΑΤΥΚΑΜΠΟΥ BC VOLOS 68 28
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ U23 ΑΝΑΓ. ΑΡΜΕΝΙΟΥ 66 50
6η αγωνιστική (3-4/12/2022)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΙΩΛΚΙΑ ΑΝΩ ΛΕΧΩΝΙΑ 66 49
ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΑΕΔ ΠΛΑΤΥΚΑΜΠΟΥ 68 71
ΑΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ U23 59 58
ΑΝΑΓ. ΑΡΜΕΝΙΟΥ BC VOLOS 47 35
7η αγωνιστική (10-11/12/2022)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΑΝΩ ΛΕΧΩΝΙΑ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ 55 54
ΑΕΔ ΠΛΑΤΥΚΑΜΠΟΥ ΑΝΑΓ. ΑΡΜΕΝΙΟΥ 67 54
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ U23 ΙΩΛΚΙΑ 62 56
BC VOLOS ΑΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ 0 20

Β’ ΓΥΡΟΣ

8η αγωνιστική (14-15/1/2023)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ U23 ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ 74 54
ΑΝΑΓ. ΑΡΜΕΝΙΟΥ ΑΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ 81 54
ΑΕΔ ΠΛΑΤΥΚΑΜΠΟΥ ΑΝΩ ΛΕΧΩΝΙΑ 73 38
BC VOLOS ΙΩΛΚΙΑ 46 80
9η αγωνιστική (21-22/1/2023)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΙΩΛΚΙΑ ΑΝΑΓ. ΑΡΜΕΝΙΟΥ 47 60
ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ BC VOLOS 72 54
ΑΝΩ ΛΕΧΩΝΙΑ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ U23 47 56
ΑΕΔ ΠΛΑΤΥΚΑΜΠΟΥ ΑΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ 61 49
10η αγωνιστική (28-29/1/2023)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
BC VOLOS ΑΝΩ ΛΕΧΩΝΙΑ 65 57
ΑΝΑΓ. ΑΡΜΕΝΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ 80 48
ΑΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ ΙΩΛΚΙΑ 74 69
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ U23 ΑΕΔ ΠΛΑΤΥΚΑΜΠΟΥ 58 45
11η αγωνιστική (4-5/2/2023)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΑΝΩ ΛΕΧΩΝΙΑ ΑΝΑΓ. ΑΡΜΕΝΙΟΥ 62 80
ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΑΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ 63 74
ΑΕΔ ΠΛΑΤΥΚΑΜΠΟΥ ΙΩΛΚΙΑ 20 0
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ U23 BC VOLOS 68 52
12η αγωνιστική (18-19/2/2023)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΑΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ ΑΝΩ ΛΕΧΩΝΙΑ 86 56
ΙΩΛΚΙΑ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΑΝΑΒ.
BC VOLOS ΑΕΔ ΠΛΑΤΥΚΑΜΠΟΥ 50 70
ΑΝΑΓ. ΑΡΜΕΝΙΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ U23 66 77
13η αγωνιστική (4-5/3/2023)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΑΝΩ ΛΕΧΩΝΙΑ ΙΩΛΚΙΑ 67 57
ΑΕΔ ΠΛΑΤΥΚΑΜΠΟΥ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ 62 55
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ U23 ΑΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ 63 52
BC VOLOS ΑΝΑΓ. ΑΡΜΕΝΙΟΥ 65 73
14η αγωνιστική (11-12/3/2023)
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΚΟΡ
ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΑΝΩ ΛΕΧΩΝΙΑ 70 83
ΑΝΑΓ. ΑΡΜΕΝΙΟΥ ΑΕΔ ΠΛΑΤΥΚΑΜΠΟΥ 61 57
ΙΩΛΚΙΑ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ U23 50 78
ΑΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ BC VOLOS 84 39